Вечір пам’яті Анатолія Журавського

Версія для друку
zhuravskiy

Цими днями нашому землякові Анатолію Федоровичу Журавському – відомому журналісту, письменникові, театрознавцю – виповнилося б -60, якби доля так рано не забрала його від нас. Тож ті, хто його добре знав, зібралися в одному із залів обласної наукової бібліотеки на вечір його памяті, щоб поділитися спогадами про нього, обговорити його напрацювання.

Анатолій Журавський народився в селі Баришівка під Житомиром, закінчив Київський театральний інститут ім.Карпенка-Карого. Працював кореспондентом обласної молодіжної газети «Комсомольська зірка» Чуднівської районної, обласної газети « Житомирщина», республіканських – «Сільські вісті» та «Слово просвіти», зав.літчастиною обласного драмтеатру, редактором Всеукраїнської газети «Народний лікар». Така коротка біографія – і ціле життя. Але за тим – ще й поетичні збірки, цілі томи досліджень творчості таких геніїв, як Остап Вишня. Борис Тен, Іван Кочерга і багато іншої літературознавчої діяльності.
Людмила Журавська – вдова письменника (дав почитати збірку. Запитую: « - Навіщо називаєш «Звягель», в тебе вже така є». Думала не послухає. Послухав й поміняв»)
Петро Білоус – доктор філологічних наук, професор житомирського держуніверситету ім.І.Франка (бачив у ньому такого цілісного чоловіка – літератора, дослідника, журналіста. Головне для нього було те, над чим працює).
Володимир Савченко - редактор обласного телебачення, Заслужений артист України (пам’ятаю, подзвонив серед ночі і каже: «ви спите, а тим часом руйнується будинок, де жив Кочерга. Ви маєте бути там – з журналістами і телекамерами. Він завжди мав свою громадську позицію.)
Людмила НАТИКАЧ, ЖОДТРК.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!