Власником екологічно небезпечного Коростенського заводу МДФ є олігарх Юрушев

Версія для друку
MDF

5 березня 2012 Державна екологічна інспекція призупинила діяльність Коростенського заводу МДФ за результатами розслідування загибелі риби на річці Уж в районі Коростеня Житомирської області. Діяльність заводу знаходиться на контролі Прем'єр-міністра України Миколи Азарова, а житомирські екологи вже зажадали від влади зобов'язати власника заводу Леоніда Юрушева встановити очисні споруди.

Коростенський завод МДФ спеціалізується на виробництві деревоволокнистих плит (МДФ), що, в свою чергу, використовуються для виробництва меблів. У ролі інвестора проекту виступило київське ТОВ «Арт-Прогрес». Це структура колишнього співвласника банку «Форум» Леоніда Юрушева і його доньок - Анастасії Жолінской та Єлизавети Юрушевої (колишньої Кенігсхофер).
Леонід Леонідович входить в рейтинг найбагатших людей України: в 2011 році в рейтингу журналу «Фокус» посів 22 місце зі статком $ 978,9 мільйонів, а в 2012 році - 19 місце в рейтингу 200 найбагатших людей України.
Незважаючи на те, що деревообробка для Л. Юрушева є новим бізнесом, його менеджери не страждають від надлишку скромності, заявляючи про плани перетворення компанії «Арт-Прогрес» у головного гравця національного ринку МДФ. Його загальну долю в компанії грецького бізнесмена оцінюють на рівні 350 тис. куб. м на рік (у грошовому еквіваленті це майже 100 млн. євро).
Раніше весь використовуваний в Україні МДФ імпортувався з сусідніх країн - в основному з Польщі, Росії та Туреччини.
У березні цього року Державна екологічна інспекція України визначила, що забруднення води в річці Уж спричинили відходи виробництва заводу МДФ.
Як повідомлялося раніше, 8 тонн риби загинуло 4 березня на річці Уж поблизу села Вороневе Житомирської області. Екологічні організації Житомирської області вже звернулися до керівництва країни з вимогою зобов'язати Леоніда Юрушева встановити очисні споруди на заводі МДФ.
Судячи з інформації представників ТОВ «Арт-Прогрес», свої деревні амбіції Леонід Юрушев вирішив реалізовувати з розмахом. Загальна вартість проекту створення деревообробного заводу в Коростені оцінюється в 150 млн євро. Для Леоніда Юрушева акумуляція таких коштів не стала значною проблемою. У 2008 р. він вдало позбувся 60% акцій банку «Форум», продавши їх за $ 600 млн німецькому Commerzbank AG. Виручені гроші були спрямовані як на реалізацію проектів у сфері нерухомості - зокрема, будівництво готелю InterContinental у Києві, - так і на інвестування в перспективні галузі промисловості, однією з яких стала деревообробка.
Місце для розміщення підприємства вибрано невипадково. Як відзначають в компанії «Арт-Прогрес», Житомирська область, яка володіє великими хвойними лісами, є гарною сировинною базою для нового виробництва. Крім цього, в Коростені розташована вузлова залізнична станція, а також перебувають чиновники, які швидко переймаються аргументами бізнесменів і не створюють їм ніяких перешкод. Особливо після того, як на початку минулого року компанія Л. Юрушева погодилася стати власником створеного в 2007 р. під егідою міської ради технопарку - ТОВ «Коростенський індустріальний парк», якому відійшло понад 50 га території колишнього місцевого аеродрому. Після цього Леонід Юрушев отримав добро на реалізацію своїх планів від Коростенської містобудівної ради.
Ярема ШВИДКИЙ. Спеціально для сайту.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!