Роблять усе, щоб містяни читали книги

Версія для друку
biblioteka

У бібліотеках, які сьогодні сприймаються суспільством не лише як інформаційні центри, а і як центри інтелектуального дозвілля, постійно проводяться пізнавально-дозвіллєві заходи з популяризації книги. А ще в міських бібліотеках проводяться семінари, практикуми для підвищення кваліфікації працівників бібліотек.

Тож нещодавно пройшов практикум «Діти і бібліотека: нове бачення в контексті розширення доступу користувачів до інформації», на якому методист ЦБС С. Коржук надала методичні поради. Адже бібліотека сьогодні потрібна людям як джерело інформації, як шлях до душі кожної людини, особливо дитини. Дитяча бібліотека, зокрема, має особливу специфіку, і дитячий бібліотекар, крім своєї безпосередньої функції, виконує ще й ряд завдань: є водночас і педагогом, і психологом, і режисером, і актором, і літературознавцем... Тому бібліотечні працівники вчаться вчасно реагувати на нове у професійній сфері, вміло використовують ефективні інноваційні форми роботи, формують навички самостійного набуття знань та освоєння нових технологій.
А ще ми прагнемо до підвищення своєї інформаційної культури, виховання творчого мислення, вчимося генерувати нові нестандартні ідеї. Саме для цього і плануються та проводяться протягом року наші навчання.
На закінчення з працівниками були проведені: консультаційна гра «Я пишу статтю в газету» та день інформації «Літературні таланти Житомирщини». Бібліограф ЦБС Т. Примаченко підготувала для колег перегляд літератури та провела бібліографічний огляд. Для всіх присутніх була представлена книга нашої колеги С.Лукашенко «Поезія душі, поезія природи».
Підводячи підсумки практикуму, можна сказати, що бібліотекарі міста роблять все, щоб читачі захоплювалися книгою і читанням.
Світлана ШАХРАЙЧУК, бібліотекар Коростенської міської ЦБС.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!