ЗУСТРІЧ З ПИСЬМЕННИКОМ

Версія для друку
biblioteka

Триває цікава пора весняних канікул. А для юних шанувальників книги вона особлива – завдяки Всеукрїнському тижню дитячого читання. Хоча падіння інтересу до читання – загально світова тенденція. Сьогодні, вивчаючи читання дітей і підлітків як соціальне явище, фахівці різних країн приходять до тривожних висновків. Чисельні соціологічні дослідження в Росії та Україні фіксують переміщення читання у структурі дозвілля дітей на 4-6 місце. Це підтверджують проведені в Україні соціологічні опитування, здійснені Інститутом соціології НАН України.

У філії №3 Коростенської дитячої бібліотеки ми докладаємо максимум зусиль, аби тиждень дитячого читання став справжнім тріумфом книги. Для цього ми розробили та працюємо за креативним проектом «Велике читання малого читача», до реалізації якого намагаємося залучити якнайширше коло користувачів, використовувати цікаві форми масових заходів, популяризовувати книги різних галузей знань. Тож у рамках цього проекту під час Тижня Дитячого та юнацького читання провели низку цікавих заходів. Родзинкою свята стала зустріч з Віктором Васильчуком – членом Національної спілки письменників України, автором багатьох дитячих книжок, одну з яких – «Пригоди Сновиди та його друзів» визнано кращою дитячою книгою року в номінації «Світ очима дитинства» у 2011році. Віктор Борисович розповів читачам бібліотеки багато цікавого і про тематику своїх творів, і про перші свої літературні публікації у віці юних його слухачів, і про здобутки сьогодення...
Спілкування читачів з письменником було настільки цікавим, живим та невимушеним, що, здавалося, запитанням від маленьких читачів не буде кінця. Дехто з дітей розповідали про свої спроби писати літературні твори, та навіть одна дівчинка (Настя Логутова) сказала письменникові: «Я піду вашим шляхом». І ця зустріч юних читачів з людиною, яка пише такі добрі та повчальні твори неодмінно залишить у тендітних дитячих душах слід людського тепла, щирості, гідності та поваги. Хочеться сподіватися, що всі присутні прочитають твори Віктора Васильчука, які посіють у їх свідомості необхідність бути відповідальними, дбайливими, добрими.
Насамкінець діти обступили нашого гостя та просили у письменника автограф. І хоча книжечок подарувати всім присутнім у письменника не вистачило (тому пан Васильчук подарував кілька своїх видань бібліотеці, щоб усі бажаючі могли їх прочитати), тож він дарував присутнім гарні кишенькові календарики, на яких і ставив усім бажаючим автографи, а також закликав діток писати твори та надсилати у редакцію газети «Вечірній Коростень», видавцем та головним редактором якої він є.
Олена БОНДАРЧУК. Фото С. Васильчук.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!