ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЛІТЕРАТУРНУ ПРЕМІЮ ІМЕНІ ВАСИЛЯ ЮХИМОВИЧА

Версія для друку
uximovich

Щороку на традиційному Всеукраїнському літературно-мистецькому святі "Просто на Покрову" (відбувається за підтримки Коростенських РДА і райради) в Коростені, в третю суботу жовтня, вручаються премії імені славного сина Коростенщини, заслуженого діяча мистецтв України Василя Юхимовича. Фундатором премії є його земляк, пиьсменник, заслужений журналіст України, засновник свята Віктор Васильчук.

1. Премія імені славного сина Коростенщини, поета, гумориста, журналіста, заслуженого діяча мистецтв України Василя Юхимовича за визначні твори в літературі (далі - Премія), заснована письменником, заслуженим журналістом України Віктором Васильчуком, присуджується щорічно письменникам за роботи, що відзначаються високим художнім рівнем у розкритті тем і образів, співзвучних настроям любові до рідного краю, виховання духовності і культури, національної свідомості, утвердження високих гуманістичних ідеалів, розбудови Незалежної Української держави.
2. Премія присуджується щороку до Всеукраїнського літературно-мистецького свята «Просто на Покрову», яке у жовтні відбувається на Коростенщині. Комітетом присуджується три премії в розмірі 500 гривень кожна. Від молодіжного відділення Міжнародної громадської організації «Земляцтво житомирян» встановлено четверту премію для молодих авторів розміром 500 гривень за раніше не опубліковані поетичні та прозові твори.
3. Твори, що подаються на номінації Премії, мають бути опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніш як за три місяці до їх висунення на здобуття Премії, мати позитивні рецензії в критиці, літературних журналах, засобах масової інформації.
4. На здобуття Премії подаються: - клопотання про присудження Премії; - завірений протокол засідання, на якому було прийнято рішення про висунення твору на здобуття Премії; - власне сам твір (у трьох примірниках); - рецензії, статті, відгуки про твір (твори) номінанта (ксерокопії).
5. Розгляд, обговорення та оцінка творів, представлених на здобуття Премії проводяться Організаційним комітетом (далі - Оргкомітет) у складі семи осіб. Оргкомітет діє на громадських засадах. Склад Оргкомітету формується з представників благодійної вільної газети «Вечірній Коростень», Житомирської обласної держадміністрації, Житомирського обласного управління культури, Житомирського обласного Центру народної творчості, Житомирської обласної організації НСПУ, Коростенської райдержадміністрації, молодіжного відділення Міжнародної громадської організації «Земляцтво житомирян». Основною формою роботи Оргкомітету є засідання. Його веде голова Оргкомітету (М. Сингаївський), або його заступник (В. Васильчук).
6. Рішення Оргкомітету про присудження Премії приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів присутніх членів Оргкомітету. У разі, якщо при голосуванні результати розподілилися порівну, то голос головуючого на засідання є ухвальним.
7. Повторно Премія може присуджуватися не раніше, ніж через п'ять років після попереднього присудження.
8. Фінансування Премії, її вручення відбуваються за участі Коростенських райдержадміністрації та райради та молодіжного відділення МГО «Земляцтво житомирян».
9. Диплом та Почесний знак лауреата. До премії додаються Диплом та нагрудний знак у вигляді овала, на якому три сині квітки льону, перо і напис: «Премія ім. В. Юхимовича».
10. Подання і твори треба надсилати до 30 вересня 2009 року на адресу: 11501, м. Коростень, вул. Грушевського, 58, Коростенська райдержадміністрація або на електронну пошту [email protected] З матеріалами можна ознайомитися на сайті vk.zt.ua

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!