Всеукраїнський літературно-мистецький фестиваль «Просто на Покрову»

Версія для друку
prosto

Коли я сів писати звіт про минуле свято, якому 15 жовтня цьогоріч ви-повнилося п`ять років, то ніяк не міг придумати, з чого почати, але, прослухавши віншувальні слова (з диктофону) нашого славного земляка, лауреата премії імені Л. Українки М. Сингаївського на подвір`ї садиби-музею В. Юхимовича, знову взявся за перо. Все, здається, ставало на свої місця. Принаймні заголовок народився одразу…

Хоча, як не прикро визнавати, нинішній фестиваль міг просто не відбутися: дуже довго довелося напере-додні оббивати пороги райдержадміністрації та райради, які 4 роки поспіль, відверто скажу, досить гарно опікувалися цим святом. Можливо, все через оту підступну кризу. Довелося чимало урізати, латати, обіцяти, випрошувати… А що вже говорити про отой справді народний музей! За 5 років ніхто й копійчини не виділив на нього. Якби не друзі та приватні підприємці (В. Фещенко, П. Лукяненко, І. Прищепчук, В. Дідківський, інші), як не сумно це говорити – завалився б, заріс бурянами… Та попри все, фестиваль Слова, слава Богу, стався. Як сказав один із героїв французького письменника Вольтера: «Все, що не робиться, все – на краще». Тож, забігаючи трохи наперед, скажу, що під час заключного слова голова Коростенської РДА В. Нагорняк впевнено пообіцяв посприяти у визначенні статусу садиби-музею Василя Юхимовича, і пам`ятник спорудити там, і навіть розмір премії його імені збільшити. Що ж, я вірю в це, позаяк з оптимізмом розповідаю вам, дорогі читачі, про ювілейний фестиваль.
А розпочався він, незважаючи на зимну прохолоду і зовсім нетеплий дощ, традиційно на садибі Василя Лукича в його рідних Сингаях. Зустрічав гостей хлібом-сіллю разом з учнями і вчителями місцевої школи, односельцями селищний голова В. Антонюк. Потім відбулося тепле й щире спілкування. Присутні відвідали оновлену хату, залишили свої враження у книзі відгуків, посадили фруктові саджанці.
«Хай ця, поліська старенька, хата надихає нас на нові прекрасні поезії!», - записала у книзі відгуків Валентина Павленко з Хмільника.
«Я щороку дивуюся енергійності й активності нашого колеги з Коростеня Віктора Васильчука, - сказала журналістам відома поетка з Києва Наталка Поклад, - він тут робить справді гігантську роботу!»
«Завжди із трепетом і душевним хвилюванням їду сюди щороку, - виголосив голова Житомирської обласної організації НСПУ Михайло Пасічник, - З таких подвір`їв, древніх зрубів і починалася українська література, власне й сама Україна».
В районному ж будинку культури на учасників свята чекали різноманітні виставки художників, майстринь виробів з бісеру, дерева, вишиті рушники, книжкові стенди місцевих бібліотек, гарячий чай і традиційні літературні змагання в «Поетичному марафоні», який проводили М. Сингаївський, О. Бакуменко (поет, прозаїк і літературознавець з Києва), М. Пасічник. «Урок прози» цінували Н. Поклад, А. Сірик (поет і літературознавець з Житомира), заслужений діяч мистецтв України В. Довжик.
Тим часом ведуча С. Васильчук запрошує на сцену голову оргкомітету фестивалю В. Нагорняка, який вручає найголовнішу премію - імені В. Юхимовича. Цьогоріч лауреатами стали: житомирянин Володимир Савченко (за книгу прози «Фрески пам`яті»), Микола Сингаївський (за книгу поезій «Іскоростенська райдуга»), коростенець Богдан Годованець (за книгу гу-мору «Сміх і сльози»). Цікаво, що молодіжне відділення Міжнародної гро-мадської організації «Земляцтво житомирян» встановило четверту премію - за книгу молодого автора. Її вручив малинчанці Ользі Гурі (за книгу «В ріці любові…) голова організації, поет, журналіст П. Щербина.
…Звучить пісня «Про «Вечірній Коростень». Колектив цього тижневика, відзначав цього дня свій 20-річний ювілей. Його вітають заступники голів Коростенських міськради і райради О. Дзиґа та О. Кленовський. Від міської профспілки працівників культури вітає О. Козаченко. Надзвичайно дорогий подарунок зробила читачка В. Брославська – майстерно вишила Пресвяту Богородицю. Натомість заслужений журналіст України В. Васильчук пре-зентує ювілейну газету, традиційний, вже четвертий, випуск літературно-мистецького альманаху «Просто на Покрову», і книгу молодого автора П. Щербини «26».
Нарешті виголошуються імена переможців літературних змагань та лідерів фестивалю. Грамотами «За любов до Коростенщини» нагороджуються – В. Довжик, М. Пономаренко, М. Пасічник, «Від вдячних земляків» – А. Сі-рик, В. Фещенко, О. Бакуменко. «Генієм свята» визнано В. Васильчука. Грамота «За золоті руки» вручається Н. Савончук. «Найпопулярнішим учасником свята» стає М. Сингаївський, «Найвідомішою учасницею свята» – Н. Поклад.
Грамоти «За участь у святі» одержують з рук поета Михайла Пасічника: Р. Семенчук, І. Утікеєва, І. Гурська, С. Соболевська, М. Сич, К. Куліков, (Житомир), Г. Камінська, А. Губський, В. Васьковець (Брусилів), Г. Па-шинський, С. Бароніна, В. Михайленко, Н. Паламарчук, В. Сингаївський, А. Дмитрієва. Грамотою за 3 місце в «Уроці прози» нагороджено Л. Морар з Малина, за 2 місце – Н. Мороз (Коростенщина), за 1 місце – Г. Нікітчук (Коростень). «Доктором прози» стала Олена Барзюк (Коростень), «Академіком прози» – Максим Левченко (Коростенщина), «Майстром прози» – Микола Скуратівський (Малин). Грамотою за 3 місце в «Поетичному марафоні» нагороджено Л. Паламарчук, за 2 місце – М. Хараїма, за 1 місце – Є. Борисова.
Диплом 3 ступеня «Молодий і перспективний» вручено Марії Розбіцькій (Житомир), «За найбільшу любов до рідного краю» – Анні Подлужній (Коростень), «Абсолютнм чемпіоном» стала Ольга Михайлюк з Брусилова.
І хоча слова продовжують і продовжують линути, за вікном гучно аплодую-чої зали стих раптово дощ, виглянуло вечірньо-осіннє сонечко. Ведуча дякує головному інформпартнеру агенції «РегіоНьюс», інформаційним спонсорам – «Українській літературній газеті», «Літературній Україні», «Новій добі», «Коростеньтелебаченню» і оголошує фестиваль закритим. До наступного року «Просто на Покрову»!
Олесь ВІКТОРОВ. Фото Юлії Васильчук.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!