ЯКЕ СЬОГОДНІШНЄ ДОВКІЛЛЯ КОРОСТЕНЯ...

Версія для друку
1597

Про екологію нашого міста говориться чимало. Дехто каже, що тут «скоро усі будуть хворі на рак, і треба тікати звідси», інші – що «усе нормально». Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міськради Леонід Якубовський радо погодився зустрітися зі мною і відповісти на «болючі» питання сьогодення стосовно екології Коростеня.
– Який стан екології ми маємо зараз і які заходи проводяться для її покращення?
– Загалом охарактеризувати екологію міста я не можу, тому що комплексного контролю її просто не існує. Взагалі-то екологією у нас займається управління, яке знаходиться в Житомирі. Хоча раніше ми самі усе контролювали. Тож яким чином усе відбувається – не можу сказати, до нас, на жаль, не вся інформація доходить. Можу відповісти тільки за те, що ми самостійно контролюємо: це, зокрема, частина радіологічного контролю, який здійснюється управлінням надзвичайних ситуацій; станом річки займається водгосп; працюють санепідемстанція і метеослужба.
– А що ви скажете про «славнозвісний» завод МДФ?
– Єу нас багато скарг на викиди від заводу МДФ. Скаржаться й на травлену рибу в річці. Тож ми написали чимало листів… Звертались в обласні управління житлово-комунального господарства, охорони навколишнього середовища, водного господарства, санепідемстанцію. Але, на жаль, із усіх відомств ми одержали відверті відписки. Стосовно риби теж були проведені певні аналізи. З’ясувалося, що вона загинула не від от-руєння, а від рибної інфекційної хвороби, не пов’язаної із забрудненням води. Проте завод визнав, що були у них невеликі викиди, пов’язані з людським фактором, але, за словами їх спеціалістів, вони були незначні. Ми створили навіть громадську групу. Завод показував їй, що і як у них працює. Ми бачили висновки працівників їх внутрішніх служб, висновки по фільтрам, які викидають пар (те, що люди називають димом), висновки лабораторії, яка раз у півроку робить аналіз викидів і стану фільтрів заводу. Нам доказували, що усі викиду в атмосферу знаходяться в рамках норм. Зараз на заводі МДФ роблять більш якісну очистку, паралельно проводячи тендер на реконструкцію очисних споруд. Але, на жаль, ніхто їм не може запропонувати гарантовану якісну очистку стічних вод, надати дійсно якісний проект. Для цього запрошувались українські, російські, білоруські, німецькі, датські компанії. Поки що стоки заводу, котрі ми приймаємо на наш водоканал, на очисні споруди, в межах норм. Інколи бувають і відхилення, але ми знаходимо певний компроміс.
– Як ідуть справи з очищенням річки Уж?
– Цього року рівень води в ній, звичайно, підніметься, але за прогнозами сильного льодоходу не буде. До того ж, коли іде велика вода, відбувається процес природного очищення річки, таке собі вимивання. Проте сніги тануть поступово: вдень розтають, навечір знову усе підмерзає. Русло ж нашої річки в основному проходить лісовими місцинами, тому у тіні сніг тане поступово. Осінню ми почистили місця, які були найбільш замулені і заросли водоростями. Місця, що використовуються коростенцями для відпочинку – два пляжі, частина річки під мостом (вул. Сосновського) – очищені не до кінця, бо взялися морози і земля замерзла. На цей рік плануємо дочистити річку під мостом по вулиці Сосновського. Далі – у нас створена комісія, яка проводитиме обстеження річки і визначатиме ті місця, які треба буде почистити.
– Ще одна притча во язицях: собачий притулок. Багато байок ходить довкола нього…
– Довкола будь-якої доброї справи завжди ходить багато чуток. Я підтверджую ту думку, що собаки в ньому утримуються в належних умовах. Не хочу сказати, що там усе ідеально, але є вольєри, є люди, які стежать за тваринами, з міського бюджету кожного року витрачається 50 тисяч гривень на утримання, хоча в Інтернеті можна почитати й про більші суми. На цей рік виділена така ж сума. Але цього року Кабмін дозволив використовувати кошти природоохоронного фонду. Ближче до літа будемо бачити, скільки коштів туди надійшло і на сесіях міськради обговорюватимемо, щоб якусь суму виділити на подальшу розбудову притулку. Поки що ним опікується громадська організація, а ми допомагаємо. Там працює багато волонтерів, наших коростенців, приватних підприємців. Тож я вважаю, що притулок знаходиться в нормальному стані.
– Нині все більше людей стверджують, що в місті знову травлять тварин. Але ж це заборонено чинним законодав-ством!..
– Я теж був свідком подібних подій, але це не говорить про те, що хтось централізовано травить тварин. У нас є кілька категорій громадян, які по-різному ставляться до бездомних тварин. Це ті, які співчувають їм, допомагають, як вони вважають, і ті містяни, які категорично проти будь-якої допомоги бездомним тваринам, за те, щоб їх фізично знищувати, тому що вони просто не люблять тварин. Є й постраждалі: були покусані собаками (листоноші, лікарі, двірники). Але давайте ліпше подумаємо, звідки у нас так багато бездомних тварин? Більшу половину з них люди самі на вулицю викинули. А коли починають підгодовувати їх у дворах, під’їздах, нерідко спалахує ціла війна між сусідами, а це не зовсім правильно.
– Чи проводиться у нас біостерилізація тварин?
– Є домовленість з ветеринарною клінікою, яка періодично оглядає тих тварин, яких принесли до притулку. Проводиться їх часткове лікування і біостерилізація, але не в повному обсязі, бо не вистачає часу та коштів. Остання – добра альтернатива навмисному отруєнню тварин, адже заготовлена вами труйка може бути з’їдена беззахисним голодним кошеням, а не злою собакою, яка, до речі, не така вже й дурна, щоб їсти отруту.
Юлія МОЦНА.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!