Європейський суд з прав людини: Україна посіла 3 місце з країн Ради Європи за кількістю програних справ

Версія для друку

Україна зайняла 3-тє місце з країн Ради Європи за кількістю рішень Європейського суду з прав людини, винесених за зверненнями проти неї в 2011 році, повідомляє Інформаційне агентство 'Українські Новини' Про це сказано в повідомленні прес-служби суду.
'В 2011 році більшість рішень, прийнятих судом, стосувалися 4 з 47 країн-членів Ради Європи: Туреччини (174), Росії (133), України (105) і Греції (73)', - сказано в повідомленні.
Таким чином, у процентному співвідношенні кількість рішень щодо Туреччини становить 15%, щодо Росії - 11,5%, щодо України - 9,1%, щодо Греції - 6,3%.
Рішення щодо інших країн становлять 58,8%.
При цьому, в 85% випадків суд виявив порушення хоча б однієї статті Європейської конвенції з прав людини.
За даними суду, найчастіше в Україні порушується право на чесний суд, на захист власності, на ефективний правовий захист, на розгляд справи в розумний строк, а також право на свободу й безпеку.
За кількістю справ, які перебувають на розгляді суду станом на 1 січня 2012 року, Україна займає 5 місце після Росії, Туреччини, Італії й Румунії.
Як повідомляло агентство, 33% громадян України, які звертаються в Європейський суд з прав людини, скаржаться на порушення права на чесний суд.
В 99% випадків розгляду справ заявників-українців суд визнавав факт наявності порушень прав людини.
Відповідно до звіту комітету міністрів Ради Європи, в 2010 році Європейський суд з прав людини зобов`язав Україну виплатити 2,5 млн євро по своїх рішеннях щодо заяв громадян України про порушення своїх прав.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!