«ПРИГОДИ СНОВИДИ» - НАЙЦІКАВІША КАЗКА

Версія для друку
12

У День Української писемності та мови (9-го листопада), у концертній залі Житомирської облдержтелерадіокомпанії відбулося нагородження переможців другого щорічного кон-курсу «Краща книга року», що проводиться в рамках реалізації заходів обласної Програми забезпечення відкритості в діяльності обласної державної адміністрації, обласної ради та розвитку інформаційної сфери області на 2010-2012 роки. Житомирщина, до речі, стала першим регіоном в Україні, де започаткований подібний конкурс.
На розгляд професійного журі було представлено 28 книг у 9 номінаціях (на 9 більше, ніж минулого року). З’явились нові номінації: «Світ очима дитинства» та «Кращий літе-ратурний дебют». Оргкомітет прийняв одностайне рішення визнати у першій переможцем книгу відомого українського письменника Віктора Васильчука «При-годи Сновиди та його друзів» (видавництво «Богдан – навчальна книга»), а в другій - книгу Марійки Розбіцької «Веселе сонечко». Цього ж дня Віктора Васильчука було нагороджено ще й Грамотою Всеукраїнського товариства «Просвіта».
- Ця нагорода надзвичайно висока, – сказав Віктор, – бо оцінена саме читачами-земляками. Окремо хочеться подякувати своїй мамі за те, що навчила слухати казки, видавництву «Богдан – навчальна книга» за гарне оформлення книги, земляку Миколі Сингаївському, вчителю і наставнику, який один з перших прочитав і оцінив її. Казка – це реальність. І тому її легко було писати.
А в номінації «Мій край» перемогла книга І. Опанащука «Золоті сторінки спортивної Житомирщини», у номінації «Особистість і доба» - книга О. Опанасюка «Іван Огієнко та літописний Воздвижень з його окресами», у номінації «З глибини знань» - М. По-номаренко «Подарунок». Збірка «Яснозір’я» І. Сльоти визнана переможцем у номінації «Поезія року». Книга О. Гуцалюка «Остання війна» стала безперечним лідером у номі-нації «Проза року».
У номінації «Мистецтво друку» відзначено книгу М. Полюги «Гроздь», яку випустило у світ приватне підприємство «Рута» (директор М.Бондар). «Гран–Прі» вручено М. Ярмо-люку за публіцистичну книгу «Що було, що є і що буде».
Крім того, спеціальними призами було відзначено книги: Г. Мокрицького «Житомир-щина» (фотоальбом), «Фінансовий аналіз», авторами якої є Ю. Цал-Цалко та Ю. Мороз, М. Полюги «Холода», В. Сташука «На берегах моєї долі», Г. Цимбалюка «Іпостасі», М. Зі-новчук «Шкільні світлини».
У зібранні взяли участь імениті письменники, поети, наукові дослідники, краєзнавці, художники, журналісти, молодь та інші представники творчої еліти Житомирщини. У кожній номінації переможцем визнано по одній кращій книзі, ще 6 книг отримали заохочувальну премію.
Яніна ЩАСЛИВА.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!