У КОРООСТЕНІ ОДНОЧАСНО ВІДБУЛОСЯ ТРИ ФЕСТИВАЛІ

Версія для друку
230619

Чимало цікавих подій відбулося минулого тижня у древньому Коростені. А розпочалося все з Міжнародної науково-практичної конференції «Древлянські гради: ранні міста Східної Європи», що відбулася в палаці культури імені Т. Шевченка в рамках Першого Міжнародного історико-культурного фестивалю «Добриня-Фест» Зокрема, згаданий науковий форум присвячений 160-річчю видатному археологу ХХ століття Сергію Гамченку.
Участь в конференції взяли Коростенський міський голова В. Москаленко, заступник міського голови О. Дзига, заступник директора Культурної Спілки «SHPAKUA» В. Красуля, старший науковий співробітник Інституту археології НАНУ, кандидат історичних наук А. Петраускас, керівництво управління культури та туризму Житомирської облдержадміністрації – Т. Парфентієва та Н. Кучеренко. кандидати історичних наук, професори, представники музейної справи регіонів України, республік Білорусі та Польщі, ативісти історико-культурної, краєзнавчої та освітянської діяльності Олевська, Малина, Овруча, Новоград-Волинського, Житомира та Коростеня.
Учасники відвідали пам’ятки археології Городища №1 літописного міста Іскоростеня (Червона гірка), Городища №2, курган поховання князя Ігоря в селі Немирівка Коростенського району, переглянули короткометражну стрічку «Дякую» і документально-історичний фільм «Скарби нації».
А ще в ці дні в місті за підтримки Міністерства інформаційної політики України розпочав роботу Другий фестиваль української музики «Твоя Країна fest». Для його жителів свої пісні наживо зіграли Фома (С. Фоменко) та гурт «Мандри», гурти «СКАЙ» (О. Сорбчук) і «Вася Клаб», а також Оксана Муха. Надалі фестиваль пройде в Чернігові, Сумах, Шостці, Бердянську, Скадовську, Чорноморську. Як повідали організатори, головна мета заходу - об’єднання шляхом культурної комунікації територіальних громад, різновікової та різнонаціональної аудиторії прикордонних та віддалених міст України, популяризація української мови, збереження та розвиток духовно-моральних цінностей українського народу через якісну сучасну музику.
Та найцікавішим дійством стало презентація Першого міжнародного історико-культурного фестивалю «Добриня-Фест- 2019». «У міському парку відпочинку відбувалися дуже цікаві речі: розповідали про давнє друкарство та письмо, навчали робити монети, ляльки-мотанки, ознайомили з побутом Київської Русі, військовою справою. Звісно, не обійшлося без танців та концертів, – зазначила начальник управління культури та туризму Житомирської ОДА Тетяна Парфентієва. – Фестиваль цікавий насамперед тим, що його тема відповідає історичним подіям того місця, де він відбувається».
З одним із його представником ми обмінялися враженнями. «Монетних справ майстер» Київської артілі «Дело» Дмитро Чубій в захваті від нашого міста. «Я в шоці, в доброму розумінні цього слова». Воно надзвичайно цікаве. Будь-яке велике місто може позаздрити вашому Коростеню!».
Фото і текст Віктора ВАСИЛЬЧУКА.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!