Через потепління збільшиться рівень захворюваності на грип

Версія для друку
flu-ireland212.jpg

Медики прогнозують, що наступного тижня збільшиться зростання захворюваності на грип та ГРВІ.

У зв'язку з потеплінням фахівці очікують підйому рівня захворюваності на грип та ГРВІ наступного тижня мало не удвічі, і тільки у квітні прогнозують зниження. Про це заявив завідувач Центром грипу та ГРВІ МОЗ України Андрій Александрін.

«При значній мінусовій температурі віруси гинуть, тому, за минулі два тижні ми спостерігали зниження захворюваності на грип та ГРВІ. Оптимальна ж температура для життя вірусів у навколишньому середовищі близько нуля градусів. Кінець лютого може ознаменуватися збільшенням кількості випадків ГРВІ. У нинішньому епідсезоні більше 90% випадків — ГРВІ, на грип у порівнянні з минулим роком хворіють набагато менше», — розповів А.Александрін.

За його словами епідсезон закінчиться до 13-го тижня року — початку квітня. На той час епідеміологи не прогнозують перевищення епідпорогу. У той же час він допускає, що в деяких регіонах його може бути незначно перевищено, але не більше, ніж на тиждень. У будь-якому випадку, зазначає епідеміолог, епідемії грипу та ГРВІ цього року в Україні не буде. Нагадаємо, епідемічна ситуація із захворюваності на грип та ГРВІ в Україні відповідає середньорічному рівневі для відповідної пори року.

За матеріалами: УНН

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!