Презентація: ТАК ТРИМАТИ, СОФІЄ!

Версія для друку
160419

Мені доводилося бувати на багатьох книжкових презентаціях: і маститих письменників, і не зовсім, і початкуючих. Але на такій, що відбулася нещодавно в селі Пилиповичах, котре розкинулося на просторах великого Лесиного краю - Новограді-Волинському - вперше. І знаменна вона тим, що влаштувала її шестикласниця Софійка Шпунтова (Сова) разом зі своїми батьками. А все почалося з минулорічного ХІІ Всеукраїнського свята "Просто на Покрову", куди прибула нікому не знайома дівчинка (за порадою тамтешнього поета Анатолія Клюска) зі своїм дивним твором про вовченятко Ральфа. Завоювавши перше місце у творчому конкурсі "Література свіжого повітря", вона наступного дня здивувала і зачарувала не тільки поважне журі, але й усіх учасників традиційного літературного дійства - виборола перемогу в "Уроці прози".
Прочитавши трохи згодом уважно її твір, я порадив щасливій учениці видати його книжкою і взявся відредагувати й написати переднє слово. Сім'я Шпунтових одразу ж вхопилися за цю ідею. І це цілком виправдано, адже татусь Віктор, вчитель за фахом, який нині служить у війську, що охороняє спокій на сході нашої країни, і сам пише чудові вірші. Отож, зорі, як мовиться, склалися навдивовижу щасливо для талановитої школярки. Ілюструвати майбутнє видання погодилася художниця відомого видавництва "Навчальна книга - Богдан" Світлана Радчук, а віддрукувати його взявся не менш популярний житомирський видавець Олексій Євенок ("Бук-Друк").
…І ось в невеликій, але досить затишній сільській бібліотеці відбулося представлення першої, надзвичайно ошатної і яскравої книжки юної письменниці Софійки Сови (псевдонім такий вона сама собі вигадала) "Пригоди Р-р-ральфа або Сни наяву".
Чимало гарних слів і таких же подарунків одержала вона цього дня від однокласників, односельців, вчителів, працівників бібліотеки, голови селищної ради. А ще "іменинницю" вітали письменники ЖОО НСПУ Анатолій Клюско, Петро Кухарчук, Лілія Бех, представник видавця Владислав Вознюк, гості з Житомира, Олевська, Овруча (студія "Зорепад"), і найрідніші - бабуся з дідусем, батьки та брат. Тут я хочу зробити своєрідний ліричний відступ і висловити респект і шану саме татові Віктору та мамі Людмилі, які не пошкодували коштів, часу і зусиль та повірили в здібності своєї талановитої доньки і влаштували їй справжнє свято. Сподіваюсь, Софія не підведе їх очікування і внесе свій посильний, а, можливо, й досить потужний внесок у скарбницю української сучасної літератури. Так, тримати, Софіє!
Віктор ВАСИЛЬЧУК. Фото Світлани Васильчук.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!