Верховна Рада стала лідером із корупції

Версія для друку
120219

Верховна Рада України очолила список найбільш корумпованих державних інститутів України. Про це свідчить дослідження Всеукраїнської мережі доброчесності та комплаєнсу UNIC «Корупція в Україні – погляд бізнесу», презентації результатів якого була представлена у вівторок, 12 лютого. За даними дослідження UNIC, рівень хабарництва та корупції в Україні зріс з 56 відсотків у 2016 році до 73 відсотків у 2018 році.
Дослідження UNIC, що проводилися шляхом опитування 305 керівників підприємств та їх заступників, показали, що 54% респондентів вважають, що корупція та недоброчесна поведінка для депутатів Верховної Ради «дуже характерна», 13% – «дещо характерно», 7% – іноді, 23% – не змогли відповісти і лише 2% погодилися з думкою, що корупція у Верховній Раді майже не поширена, 1% – відсутня.
У топ-5 найбільш корумпованих органів і сфер увійшли також суди – 43% респондентів вважають корупцію для них "дуже характерною", митниця – 39%, Кабінет міністрів – 31%, а також великий бізнес – 31%.
– Це означає, що великий бізнес так чи інакше зростається з державними органами влади, так званими впливовими людьми, – сказала член виконавчого комітету UNIC Лана Сінічкіна.
Найменш корумпованим підприємці вважають малий і середній бізнес.
На ряду з цим опитування UNIC показало, що бізнес не сприймає корупцію як першорядну перешкоду для ведення бізнесу. У UNIC відзначають, що найбільшими перешкодами респонденти найчастіше називали низьку купівельну спроможність населення та високі податки – їх згадують близько 70 відсотків опитаних.
Тим часом Україна за підсумками 2018 року поліпшила позиції у глобальному рейтингу «Індекс сприйняття корупції», набравши 32 бали (на 2 бали більше, ніж у 2017 році).
Як повідомляє міжнародна правозахисна організація Transparency International, за підсумками 2018 року Україна посіла 120-е місце в глобальному рейтингу (замість 130-го у 2017 році). Разом з тим показник України досі гірше, ніж у країн-сусідів: Польща набрала 60 балів, Румунія – 47 балів, Угорщина – 46, Білорусь – 44, Молдова – 33.
Наталія МІХЕЄНКО (дослідження UNIC)
https://today.ua/verhovna-rada-stala-liderom-iz-koruptsiyi-doslidzhennya...

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!