З`їзд письменників: ДЕБАТИ БУЛИ ГУЧНИМИ

Версія для друку
31218

На Х з´їзд письменників України я їхав з надією почути чимало цікавого і корисного. Адже останнім часом тільки було й чути, що Спілка розвалюється, розкрадається, літературний процес хиріє, майно спілчанське розбазарюється. Два земляки ніяк не можуть поділити між собою керівну булаву… А ще – зустрітися з колегами та старими друзями. Натомість активні опоненти чинного керівника НСПУ Михайла Сидоржевського, на початку зібрання влаштували суперечку біля трибуни, поставивши під сумнів легітимність обрання робочих органів з’їзду: президії, мандатної та лічильної комісій. І тоді у зал з`явилися невідомі плечисті, під два метри зростом, молодики з якоїсь приватної охоронної фірми й відтіснили опонентів. Серед делегатів завирувало. «Тітушки від літератури!», «Ганьба!» – вигукували декотрі. Та невдовзі все втряслося і Павло Мовчан продовжив впевнено вести форум.
Прізвища кандидатур до лічильної комісії, секретаріату та президії довелося все ж переголосовувати поіменно шляхом піднімання мандатів. Але й потому конструктивної розмови не вийшло. Все точилося довкола грошей, будинку НСПУ на Банковій, плату за землю довкола нього, спілчанське майно і конфлікт між керівником Спілки та очільником її Київської організації. Проте після довгих дебатів було прийняте рішення про переобрання голови НСПУ. На цю посаду, окрім Михайла Сидоржевського, претендували Володимир Даниленко, Олексій Кононенко, Михайло Слабошпицький, Анатолій Гай. Двоє останніх відмовилися від керівних амбіцій, а за О. Кононенка проголосували 36 делегатів, за В. Даниленка – 70. 219 голосами головою спілчан було знову обрано Михайла Сидоржевського. Насамкінець було обрано новий склад Правління з 65 осіб і Секретаріату з 13 осіб. Першим заступником голови НСПУ стала Тетяна Пишнюк, другим – Ярослав Ткачівський, головного редактора «Літературної України» Сергія Куліду обрано секретарем. Додам лише, що з 402 обраних делегатів, присутніх було 349, у тому числі й 6 житомирян: голова обласної організації Світлана Штатська (увійшла до Правління), Світлана Соболевська, Юрій Кондратюк, Анатолій Сірик (до приймальної комісії), Валерій Хмелівський і Віктор Васильчук (до ревізійної комісії).
…Всього було на цьому головному форумі письменників. Окремі виступаючі зазначали, що «…у цій залі геніїв немає», обзивали «шпаною» колег, а дехто ще й кулаками вимахував. Був і нейтральний виступ заступника міністра культури Юрія Рибачука, який повідав, зокрема, що для всіх національних творчих спілок ставку земельного податку у місті Києві прийняли на рівні 0,01відсотка від нормативної грошової оцінки.
Можна по-різному оцінити форум, але головне – письменники мають очільника і нову керівну команду. Тож сподіватимемося на швидке поліпшення не тільки соціально-побутових умов їх праці, а й стрімкого розвитку літературного процесу.
Мені ж усе таки пощастило не лише зустрітися, а й зазнімкуватися зі старими друзями Василем Довжиком, Сергієм Кулідою, Миколою Білокопитовим, Станіславом Бондаренком, Олегом Гончаренком, Валерієм Романьком, Михайлом Прудником, Євгеном Дударем, Леонідом Закордонцем поспілкуватися з Ігорем Павлюком, Сергієм Лазо, Олександром Бакуменком, Наталкою Поклад, Лесею Пилип`юк-Диркавець.
Віктор ВАСИЛЬЧУК, делегат з`їзду.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!