ЗУСТРІЧ В ОВРУЧІ

Версія для друку
2111181

Коли чекаєш на зустріч із добрими друзями, час летить досить швидко, тож день 21 листопада досить несподівано подарував справжню радість усім, хто закоханий у рідне слово, хто любить читати, а то й сам іноді складає віршовані рядочки, мережить записники цікавими розповідями - до нас, овруччан, завітав дитячий письменник, заслужений журналіст України, лауреат багатьох літературно-мистецьких відзнак Віктор Васильчук. Натомість у читальному залі Овруцької районної бібліотеки для дорослих імені Андрія Малишка відбулося щире й дружнє спілкування з читачами, членами поетичного клубу «Зорепад». «Казки від дяді Віті... для дітей і дорослих...», так ми назвали нашу зустріч. Чому? Хоч ми й дорослі вже, але дуже хочеться повернутися на хвильку у дитинство, бо ж як писав всесвітньовідомий Антуан де Сент-Екзюпері: «Всі дорослі спочатку були дітьми…». Отож ми сиділи, як на уроці - тихенько і з цікавістю слухали проникливі й зворушливі, а подекуди й гумористичні розповіді письменника. А потім навперебій, ніби діти, задавали запитання.
Багато їх прозвучало й від майбутніх журналістів гуртка журналістики при ЦДЮТ і від тих, хто читав книги, хто безпосередньо доторкнувся до творчості пана Віктора. А ще нам дуже сподобалося авторське читання оповідок і казок. Воістину так тонко передати інтонації, почуття, переживання може лише сам прозаїк. Ну і звичайно ж були світлини дітей та дорослих з гостем. Не обійшлося і без сердечних подарунків. Директор бібліотеки Марії Якимчук подарувала набір книг про Овруч; гостей завжди зустрічають хлібом, який спекла Ольга Зьолко; святковий торт від голови клубу «Первоцвіт» Надії Коваль; букет із поліських грибів та мочені яблука від Світлани Гурін із Покалева; молодильні яблучка - від найповажнішої людини Марії Козел із Скребелич; мед від ста недуг презентувала Інна Заруцька; домашні капці та капелюшок вручила Тамара Корнійчук із Першотравневого; символ наступного року - жовту свинку - Марія Струтинська; ляльку-мотанку «Оранта» подарувала голова клубу «Зорепад» Валентина Коновальчук.
- Я доземно вклоняюсь овруччанам за їх теплоту, щирість і надзвичайну гостинність, - ділиться Віктор Васильчук. - Мені доводилося бувати в різних містах, одержувати різні відзнаки, але найкраща з відзнак - це ось така зустріч із земляками. До щему в серці спантеличений, що й дорослі мене так уважно слухали, цікавилися моєю біографією, творчістю. Особливо хочу подякувати маленьким читачам дитячої бібліотеки (директор М. Невмержицька), які здивували несподіваним сюрпризом і показали мою виставу «Як подружилися Гавчик і Курчатко», їх емоції, безпосередність стали справді родзинкою цієї зустрічі. Хочу подякувати й керівнику Коростенського жіночого клубу «Стиль життя» Валентині Вигівській та Ользі Огородник, які приїхали на цю зустріч з Коростеня. І насамкінець, користуючись нагодою, хочу привітати дев`ятою річницею арт-вітальню «Зорепад». Творіть з насолодою!
…Швидко промайнув час. Тож зовсім не хотілося прощатися. Але ми сповнені надією на нові зустрічі!
Валентина ЛЕВЧЕНКО. Фото Світлани Юліної.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!