ВЕСЕЛКОВА АУРА ЛЬВІВСЬКОГО BOOK FORUM

Версія для друку
300918

З 19 до 23 вересня у Львові проходив ювілейний 25-й Форум видавців, де були представлені 260 видавництв і поліграфічних компаній. Видавці привезли сюди тисячі книг. Запросили й мене на цю справді книжкову фейєрію. І відтоді розпочалися проблеми, справжня тобі провінційна одісея… Підрахував, що пенсії на вояж не вистачить. На допомогу прийшов давній друг – підприємець Петро Лук`яненко. Проте з`ясувалося, що квитків, на жаль, на Львів уже немає. Телефоную начальнику вокзала Леоніду Васильовичу – виручив. Та несподівано за три дні до від`їзду в організм потрапляє якась бацила. Все! Розпач… Дружина настоює піти до лікаря. Плентаюсь до пані Любові Існюк. Обіцяє, що все буде гаразд і я відвідаю «свій Львів». Нарешті субота, 22 вересня, я поспішаю на потяг. Восьма ранку, трохи прохолодно, ось-ось сипоне злива, а колега Ігор Гургула, мабуть, забув, що мав зустріти… І тут чую: «Вітю, ти не мене шукаєш?» Це – директор «Українського пріоритету», відомий письменник, мій видавець Володимир Шовкошитний власною персоною запрошує до свого авто.
…Знаходжу намети Житомирської книжкової друкарні «Бук-Друк», що її очолює справжній ентузіаст своєї справи Олексій Євенок (він же й запросив мене взяти участь у ярмарку, за що й дякую щиро). Аж раптом зривається щалений вітер і… довелося майже ловити намети на подвір`ї розкішного Палацу Потоцьких. Добре, що підоспів Петро Кухарчук, теж із Житомира, і ми з ним, та ще з Миколою Джмелем з Горлівки досить швидко впоралися і все якось більш-менш закріпили. Невдовзі підійшли менеджер видавництва Владислав Вознюк, колежанки Марія Кучер з Житомира, Галина Рибачук-Прач з Вінниці, Ліна Ланська з Чернігова, учасник бойових дій на Донбасі Василь Піддубний. Він, до речі, вперше тут представив серію книг «Слово про війну» (вийшло вже три томи).
Загалом на ювілейному форумі відбулися майже 1000 літературних, освітніх заходів, зокрема, фестиваль дитячої книжки, ніч поезії, літературний фестиваль, бібліотечний форум, різні конкурси, акції, презентації. Працював книжковий ярмарок. Сталася й дуже важлива акція на підтримку Олега Сенцова – це письменницький марафон. Вибирали й кращі книги. На розгляд журі подано понад 500 видань від 103 видавництв. Презентували свої твори й зірки світового масштабу. Скажімо, Фредерік Бегбедер приїхав із новою книгою «Життя без краю». Американсько-польська журналістка, почесна гостя Енн Еплбаум, представила «Червоний голод» – книгу про Голодомор в Україні.
…А в мене знову «біда» – не вистачило стільця. Аж тут «виправився» Ігор Гургула, який люб'язно надав свій (щиро дякую, мій друже). І тільки-но я розклав свої книги на суд львів'ян та гостей форуму, заходився накрапати дощ. Проте це не завадило їм купувати «Останній бій знайденця», що «можна було придбати за 20 гривень, прочитати за 20 хвилин, а вражень залишити на дуже довго»… Не завадив дощ попити запашної кави разом з давнім другом Олегом Майбородою з Дніпродзержинська, побачитися з Миколою Семенюком, Стасом Бондаренком, Марією Людкевич, Володимиром Даниленком, директором видавництва «Навчальна книга – Богдан» паном Будним, директором «А-ба-ба-га-ла-мага» Іваном Малковичем, поспілкуватися із знаменитим одеситом Олексою Різниковим (на знімку). Ми обмінялися книгами: він подарував мені книжку гуморесок-химересок «Мікровсесвіт», а я йому – «Франція: тільки один місяць».
А ще довідався, що цього року форум змінив офіційну назву на Book Forum і став членом престижної всеєвропейської поетичної платформи Версополіс (Versopolis), яка популяризує молоду поезію та об'єднує фестивалі з 13 країн Європи: Словенії, Словаччини, Македонії, Хорватії, Великої Британії, Бельгії, Італії, Польщі, Франції, Німеччини, Австралії, Швеції та Литви.
…Дощ не вщухав. Автори поховалися в наметах. Потенційні читачі – в Палаці Потоцьких. А мені (селяві) треба було поспішати на потяг до рідного Коростеня. І скажу я вам, що дістався міста швидко й без пригод. Ось така гарна й веселкова аура ювілейного Львівського форуму.
Віктор ВАСИЛЬЧУК (фотографував С. Бондаренко).

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!