Вшанували пам’ять героїв УПА в селі Сушки

Версія для друку
409181

У День Державного Прапора України голова Коростенської РДА Сергій Дмитрук разом із народним депутатом України Володимиром Арешонковим вшанували пам’ять героїв УПА, які самовіддано боролися за незалежність нашої Держави в ХХ сторіччі. Керівники району поклали квіти до пам’ятного знаку на честь загиблих повстанців сотні Романа (Володимира Кудрі) та Лиса (Олександра Усача), який встановлено на місці останнього бою воїнів УПА на Житомирщині в селі Сушки Коростенського району.
Нагадаємо: Останній бій бійців УПА на Житомирщині відбувся 8 липня 1955 року у селі Сушки по вулиці Рудня. У 2002 році тут коштами патріотів України було встановлено пам'ятний знак на честь загиблих повстанців УПА на місці хати жительки села Марії Яценко, в якій підпільники знайшли прихисток. Боївка сотенного Романа загинула останньою. Лише після її ліквідації силові структури та компартійні органи влади змогли прозвітувати перед вищим керівництвом про припинення діяльності оунівського підпілля на Житомирщині.
Гортаючи сторінки нашої історії, ми завжди бачимо споконвічне прагнення українців до волі, незалежності та благоденства рідної землі, неньки України. Воїни Української повстанської армії мріяли про незалежність України, відстоювали свою мрію ціною власного життя, зацьковані радянською владою, НКВД, гинули вони. Крізь роки та віки українська кров, нажаль, знову проливається на нашій землі. Тема Української повстанської армії співзвучна сьогодні з ситуацією на Сході нашої країни. Ми завжди будемо пам’ятати подвиг Українських патріотів, незламних борців за незалежність, волю та гідність рідної землі!
Іванна Мазурова.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!