У Горщику відкрили перший на Коростенщині пам’ятник Тарасу Шевченку

Версія для друку
0409181

23 серпня у день Державного Прапора України у селі Горщик лунало Шевченківське слово, і не дарма, адже, цього дня Горщиківська громада мала ще один привід для свята - сьогодні відбулось відкриття пам’ятника українському мислителю, поету, художнику і просвітителю, Великому Кобзареві – Тарасу Григоровичу Шевченку, який постав перед центральним входом до Горщиківської школи.
Виконане погруддя митцю із бронзи, розміром 1,5 натури, розміщене на тумбі із червоного граніту, де викарбувані рядки:
/«Наша душа, наша пісня//Не вмре, не загине…//От де, люде, наша слава,//Слава України!»/
Ініціатором створення пам’ятника став голова Коростенської районної державної адміністрації за підтримки Горщиківської ОТГ, ТОВ «Будкомплекс-2006» та ТОВ «Омелянівський гранітний кар’єр».
На відкриття пам’ятника завітали почесні гості – голова Коростенської районної державної адміністрації Сергій Дмитрук із заступниками, народний депутат України від БПП «Солідарність» Володимир Арешонков, голова Коростенської районної ради Василь Клименко, щоб віддати шану українському патріоту, велетню духу, митцю могутньої творчої сили, співцеві волі народної.
Слово для привітання всіх присутніх з знаменною подією було надано голові Коростенської районної державної адміністрації Сергію Дмитруку, котрий наголосив, що нарешті у Коростенському районі з’явився перший пам’ятник великому митцю, і тепер на Шевченківські дні велика дружня громада Коростенщини матиме особливе місце для вшанування пам’яті великого Кобзаря, а учням Горщиківської школи щодня даний меморіал даруватиме натхнення та мотивацію до нових звершень в ім’я безмірної любові до країни та власної землі.
До слів вітання також долучився виконуючий обов’язки голови Горщиківської ОТГ Володимир Литвинчук, виразив велику всім, завдяки кому встановлення пам’ятника стало можливим та символічно подарував новий «Кобзар» школі у особі директора Олені Грищук.
Крім того, настоятель Дмитріївського храму у селі Горщик Протиїрей отець Димитрій, після молебеню та урочистого освячення пам’ятника великому поетові висловив щирі вітання Горщиківській громаді, закликав молоде покоління шанувати та прислухатися до Шевченкового слова, зачитав мотивуючий уривок із «Кобзаря» та наголосив на великому вкладі Тараса Григоровича у культурну та патріотичну спадщину всієї країни: «як Лука і Моісей пророки у Біблії, Шевченко – пророк для України. Його слово і нині живе у всіх нас і кожному»
Тарас Григорович Шевченко – то голос історії, долі, характеру й волі нації, він – сам народ, сама Україна. Звичайно, не кількістю пам’ятників вимірюється проникнення Тараса Григоровича в душу народу. Повністю це відбудеться тоді, коли ми здійснимо його заповіт, його науку – як жити в цьому непростому світі. Крізь покоління, до Шевченкового слова повертаються щоб осягнути його справжнього, щоб побачити себе самих, щоб «схаменутися й стати людьми» - особистостями, українцями, європейцями, творцями воістину гуманістичного світу.
Іванна МАЗУРОВА.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!