Україна може отримати не більше 10% знижку на газ

Версія для друку
1317542271_gas.jpg

На перемовинах про ціну газу для України Росія має намір обмежитися 10%-ю знижкою, говорять джерела, знайомі з позицією російської монополії.

Росія запропонувала Україні відновити заморожені з середини січня перемовини про зниження ціни газу. На цей крок Москва пішла після того, як знижок — у середньому на 10% - домоглися європейські компанії, повідомляє ZN.UA.

За словами джерела у Мінпаливенерго, перемовини можуть відновитися вже на цьому тижні. Проте початок перемовин зовсім не означає, що Росія готова на значні знижки. Для України мова йде про ті ж 10% і лише за умови закупівлі всього законтрактованого раніше обсягу палива. Так, у «Газпромі» згодні знизити ціну для України у рамках довгострокових контрактів, як це було зроблено для європейських споживачів. У відповідь російська сторона хоче отримати гарантії того, що Україна більше не буде наполягати на подальшому зниженні ціни газу і купить у 2012 році 33 млрд куб. м палива, як зазначено в угоді між країнами.

Зменшення ціни з $415 до $200-250 за тис. куб. м можливе тільки в тому випадку, якщо Київ погодиться на російський варіант створення консорціуму з управління газотранспортною системою — тобто не менше 50% повинен отримати «Газпром». Однак така пропозиція не влаштовує Україну, і вона поки наполягає на 34% «Нафтогазу» і по 33% - «Газпрому» і європейському партнеру. Директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич вважає, що, роблячи свідомо нецікаву для України пропозицію, «Газпром» хоче попередити можливе втручання у перемовини Єврокомісії.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!