СІРНИКОВЕ ДИВО ВІКТОРА ШУЛЯРЕНКА

Версія для друку
2303181

З Віктором Шуляренком, надзвичайно цікавим земляком, я познайомився зовсім випадково: він приніс до редакції невеличкий храм із… сірників. Я спочатку. Грішу. Якось не серйозно поставився до цього захоплення. Але потім, побувавши вдома у хлопці, переконався, що це надзвичайно унікальна справа.
– Я дуже вдячний вам, Вікторе, – каже тезка, – адже саме ви підтримали мене вперше і зробили таку чудову статтю…
І ось нещодавно, під час Першого фестивалю сірникових рекордів, що прохо¬див у Києві з нагоди незвичної дати – Міжнародного дня сірника (2 березня), було продемонстровано найбільший макет 12-метрового пасажир¬ського потяга із сірників, що його виготовив Віктор Шуляренко. Відтак він отримав документ, який засвідчує, що його роботу визнала Книга рекор¬дів України.
– А що найважче було робити? – запитую.
– Весь виріб складається з локомотива, 11 вагонів, а також колії та світлофорів. Під час конструювання про¬блеми з колесами, бо я ніяк не міг зробити їх із сірників так, щоб вони крутили¬ся, не виходило, тож виточив їх із граба й бука. Доводилося не раз ходити до залізничників, консу-льтуватися з ними.
Отож додам, що й не дивно, що макет має реалістичний вигляд: є там навіть кондиціонери, бари, купе підвищеного комфорту. Умілець виготовляє також бу¬динки, церкви, млини. Після Києва роботи земляка виставили в центральній бібліотеці Коростеня під девізом «Сірникове диво Віктора Шуляренка», де й ми зустрілися.
Віктор ВАСИЛЬЧУК.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!