«Україна моя вишивана» побувала на Коростенщині

Версія для друку
1211171

У рамках акції карту єднання в кольорах національного віночка вишиває Україна від Заходу до Сходу. Таким чином усі ми, українці, за допомогою голки й нитки хрестик до хрестика об’єднуємо свохї серця в одне велике.

Організатор акції – народні майстрині Ірина Харатін і Тетяни Дяківнич спочатку нанесла контури карти на полотно. Потім сформувалось коло небайдужих людей, що вишивали контурами. Полотно, розміром 3 на 1.5 метра, буде барвистим, у кольорах українського вінка. Тло карти планується зашити в кольорами українського прапора. Взимку на вечорницях місцеві майстрині з Борщівщини оздобили обидва боки карти знаменитим борщівським орнаментом. На полотні також є вишитий духовний символ, вісник миру – голуб. Акція стартувала 22 червня 2017року в селищі Скала-Подільський, що на Тернопільщині. До неї вже долучилися і волиняни. Вишивали полотно в Луцьку, Чарукові, Затурцях, Володимирі-Волинському, Нововолинську, Іваничах. Закінчити патріотичну акцію планують у липні наступного року. Опісля карта ще раз помандрує Україною, де її зможуть побачити всі охочі. Відтак зберігатимуть вишиванку у Скала-Подільському краєзнавчому музеї.
Минулого тижня Коростенська центральна райбібліотека імені Миколи Сингаївського теж приймала Всеукраїнську акцію «Україна моя вишивана». Ця акція єднання є народним проектом, і стартувала 22 червня нинішнього року в селищі Скалі-Подільській Борщівського району Тернопільської області за ініціативи народних майстринь Тернопільського центру народної творчості Ірини Харатін та. Вишивана карта України розміром три на півтора метра буде різнобарвною, бо кожна область вишивається всіма кольорами українського вінка. Зверху над картою, червоними і чорними нитками вишито назву акції – «Україна моя вишивана». Обабіч полотна будуть квіткові орнаменти, а все довкола зашите блакитними та жовтими нитками і символізуватиме державний прапор України.
В цей день господарі гостинно приймали очільників району, представників громадських організацій міста та району, журналістів, викладачів та учнів міського ПТУ-№16, працівників Краєзнавчого музею та школярів з Олевська разом зі своїм викладачем В. Бочковським.
– На Коростенщину вишивана карта України прибула з Волинської області, – каже координатор акції, провідний методист бібліотеки Лідія Власенко. – А потім вона поїде в Овруцьку райбібліотеку імені А. Малишка, Житомирську обласну для юнацтва, обласну універсальну наукову імені О. Ольжича, Бердичівську міську бібліотеку.
Долучився до акції і дитячий письменник, заслужений журналіст України, головний редактор «Вечірки» Віктор Васильчук, який зробив кілька стіжків зеленою ниткою (саме таким кольором виглядатиме наш Поліський край).
Світлана ЮЛІНА, фото автора.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!