СПІЛКУВАННЯ – СПРАВЖНІЙ ПОДАРУНОК ДОЛІ

Версія для друку
290617

Цю жінку знають не тільки в Києві чи Коростені… Ганна Земко (на знімку) вже 9 років випускає надзвичайно цікавий і популярний журнал «Слово жінки» й очолює однойменний культурологічний проект. Закохана в столицю, де й проживає. А ще любить відвідувати дендропарк «Перемога». Ось і минулого тижня я зустрівся з нею на гостині у берегині заповідника, сестри відомого вченого, професора, почесного громадянина Коростеня А. Потопальського – Марії Іванівни. Прибула вона сюди з особливим подарунком: горнятком ще гарячої (хоча дорога не близька) молоденької картоплі з власної дачі… Слово за словом і ми торкнулися справи, котра обом добре відома.
– Девіз нашого журналу: видання для тих, хто прагне мудро жити, – приязно усміхається пані Ганна. – І це не жіноче видання, як дехто вважає, це журнал для жінок, хоча його читають і чоловіки. Він несе читачам особливу життєдайну жіночу енергію. Мені, зізнаюсь, наснилася назва… Тож спочатку був журнал, а потім «наріс» і сам проект, як мовиться. Це – клуб живого спілкування. Безкорисливого… якого нам так не вистачає. Ми останнім часом звикли до доцільності. Йдемо сюди, бо треба, робимо це, бо необхідно, кажемо так, бо… І зовсім забули, що людина – це не тільки тіло, а передовсім – дух. Це – переживання, насамперед…
– Як ви це поєднуєте, адже журнал, як мені відомо, забирає дуже багато часу?
– Треба вміти вибрати час і для тіла, і для душі. Коли все це розумієш і усвідомлюєш, то нормально виходить, і вистачає зусиль і часу. Все чудово поєднується, хоча іноді… Я всього, здається досягла. Є дім, машина, дача… І ось їду в авто, і думаю, а чогось мені все таки не вистачає, якась порожнеча в душі… Працювала вчителькою у сільській школі, здається, все було гаразд, і всього вистачало… Ми зараз дуже зосереджені на чомусь зовнішньому, матеріальному. А треба прагнути жити внутрішніми почуттями. Це прийшло до мене після хвороби.
– Проблем вистачає?..
– Так. В Коростені, скажімо, журнал не передплачують, хоча він і Всеукраїнський. Немає, наприклад, інструментів для ефективної побудови дистрибуції, слабо «працюють» маркетингові послуги, пошта не справляється просто зі своїми обов’язками. Не вистачає також і основного – фінансів.
– Повністю згоден, іноді теж думаю про альтернативу пошті, але ж… Давайте краще про інше. Що вас поєднує… ні, вірніше, що притягує сюди, до заповідника, до його господині Марії Іванівни?
– Все почалося досить прозаїчно. Знову ж таки винні «ці фінанси». Шукала різні можливості. Проте сам проект допоміг, звівши з досить незвичною людиною. До Анатолія Потопальського «привів» мене письменник Сергій Коваль, який порадив звернутися до нього за підтримкою. І… зав’язалася дружба. Анатолій Іванович, надзвичайно вдячна йому, – особистість дуже високого штибу. Він одразу зрозумів, навіть краще сказати, відчув, що такий журнал повинен жити. І це був якийсь значимий момент. Потягнулися до нас спонсори, меценати, знайшлися друзі. А тоді вже познайомилися з Марією Іванівною. Вона дуже потужний і своєрідний енергетичний передавач. Тим більше, що ми з нею колеги. Стільки років пропрацювала сільською вчителькою!.. Спілкуватися з нею – одна насолода.
– А майбутнє ваше в чому, як вважаєте?
– Я кілька разів уже хотіла все закрити… але йдуть такі потужні знаки… Знайшлися знову друзі і вже зібрали кошти ще, принаймні, на один вихід.
– А в творчому плані є якісь намітки?
– Пишу вірші… Випустили нещодавно літературний альманах. Проте знаю точно, що журнал колись відпустить мене. І тоді я буду писати новели. А ще хочу побувати на вашому літературно-мистецькому святі «Просто на Покрову», і скуштувати дерунів, котрі смажить ваш мер… якщо запросите.
– Аякже, обов’язково запрошу.
– Насамкінець, побажання нашому тижневику, його читачам, коростенцям…
– Здоров’я, насамперед зичу. І спілкуйтесь, це ж справжній подарунок долі – живе спілкування. Не зациклюйтесь у собі, щукайте однодумців, заводьте друзів, і живіть активно, дбаючи не тільки про власне тіло, а й про духовне, і власні душі.
Віктор ВАСИЛЬЧУК. Фото автора.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!