ПОПУЛЯРИЗУЮЧИ УКРАЇНСЬКУ ЛІТЕРАТУРУ

Версія для друку
270517

Минулого тижня в рамках програми ділової співдружності «Земляцтва житомирян» і Національної спілки письменників України в Коростені побували її голова і член ради земляцтва, редактор «Української літературної газети» Михайло Сидоржевський, поетеса і прозаїк, літературознавець, мовознавець, богослов, редактор-видавець Тетяна Майданович, український політичний діяч, учасник національно-визвольного руху, народний депутат України 12 скликання, член Комісії з питань державного суверенітету, міжреспубліканських і міжнаціональних відносин Олесь Шевченко, поет Василь Соловей (всі родом з Житомирщини). Зустрічали і супроводжували творчий десант дитячий письменник, член ревізійної комісії НСПУ Віктор Васильчук, начальник міського відділу культури Леонід Беркович.
Письменники зустрілися з міським головою Володимиром Москаленком, який розповів їм про досягнення міста, духовні та культурні здобутки його людей. Затим вони відвідали військово-історичний комплекс «Скеля», де Світлана Астахова провела їх 156-метровим коридором і показала 24 кімнати с експозиціями. У Краєзнавчому музеї гостей зустрів його директор Володимир Польгуй. А в міській гімназії, де свого часу навчався письменник-земляк Валерій Нечипоренко, їх радо вітали директор Ірина Бубенко та старшокласники. Не менш цікавою була зустріч й з учнями середньої школи №1, котру закінчував відомий поет-пісняр, автор невмирущих «Чорнобривців» Микола Сингаївський. Тут письменників привітно зустрів педколектив на чолі з директором Наталією Кульбідою та Оксаною Рябушенко, почастувавши їх запашним чаєм.
Завершився творчо-діловий вояж письменників змістовною бесідою з представниками громадськості міста й читачами Центральної бібліотеки, де вони залюбки прочитали свої твори, відповіли на численні запитання присутніх.
– Це надзвичайно корисна подія, – каже Віктор Васильчук, – адже коростенська учнівська молодь та й представники громадськості міста побачили, як-то мовиться, наяву відомих українських письменників, та ще й земляків. Познайомилися з їх творами, світоглядом. А письменники, в свою чергу, насолодилися краєвидами чудового древлянського міста, познайомилися з його людьми, що, впевнений, стане поштовхом для написання нових творів.
Ось як прокоментував, зокрема, цю зустріч очільник НСПУ Михайло Сидоржевський:
– Прекрасна зустріч, що популяризує українську літературу! Це вже друга така. Перша була в Овручі, а восени ми поїдемо до мене, на бердичівську землю. Дуже приємно, що нас в цьому підтримує «Земляцтво житомирян». Побувавши в Коростенській міській бібліотеці, я відчув, що тут живуть досить мислячі читачі. Відбувся своєрідний змістовний діалог, де люди ділилися ще й своїми власними міркуваннями. Гарна й молодь, іноді ми досить вимогливі до неї, але вона в цілому – перспективна. І дуже багато можна сказати про сам Коростень. Це – перлина краю, унікальна природа, унікальні місця. Є Житомир, Бердичів, і є Коростень – самобутнє, зі своїм характером, історією і колоритом місто. Здоров`я усім його мешканцям, миру і добра!
Світлана ЮЛІНА.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!