БОРОДЯНСЬКИЙ БУК-ФЕСТ УСПІШНО СТАРТУВАВ

Версія для друку
2503171

25 березня в районному палаці культури імені Т. Шевченка відбувся Перший літературно-мистецький фестиваль «Букфест», куди з Києва і районів Київщини завітали десятки відомих письменників і представників видавництв. Завітали сюди й очільник НСПУ М. Сидоржевський, редактор газети «Літературна Україна» С. Бондаренко, журналісти. Свято книги досить гармонійно доповнили виставки виробів народних майстрів, майстер-класи для дітей, презентації, дискусії, бліц-інтерв`ю і концерт художньої самодіяльності народних колективів району та смт Макарова.
Достойно була представлена на фестивалі й Коростенщина в особі заслуженого журналіста України, дитячого письменника Віктора Васильчука, який познайомив присутніх зі своєю творчістю, розповів про студію «Древлянка», Всеукраїнське літературно-мистецьке свято «Просто на Покрову», благодійну вільну газету «Вечірній Коростень».
– Я дуже вдячний керівнику проекту Олександрі Жуковій та його ініціатору Сергію Куліді за увагу. Адже в досить приємній атмосфері я мав змогу не тільки показати власні книги, але й поспілкуватися з давніми друзями, знайти нових. Приємно було поспілкуватися з літератором Петром Лантухом з Радомишля, доктором філології Миколою Дмитренком, журналістом Анатолієм Боровським та поетом Юлією Бережко-Камінською з Ірпіня, Наталкою Поклад, Володимиром Шовкошитним і Валентиною Козак з Києва. Обмінялися автографами з Антонією Цвід, Валентиною Павленко. Познайомилися з Олександром Ліщенком, народним режисером Майдану, який знає на пам'ять майже всього Шевченка, публіцистом Валентином Мойсеєнком. А ще одержав у подарунок нові книги видавництва «Український письменник» від його директора Миколи Славінського.
Своїми думками поділилися, зокрема, й Наталка Поклад, яка зазначила, що подібні виїзди до місцевих читачів – це благодатна справа. «Письменникам це надзвичайно потрібно. Ми чуємо голоси людей, які приходять побачити наші книжки, нас. Це і коментарі, повідомлення, якась інформація, бо нинішня преса не доносить нас до читача глибинки. Хоча Бородянка й не зовсім глибинка… Такі фестивалі – великий плюс».
А Стас Бондаренко був приємно вражений, що в Бородянку приїхали не лише зі столиці представники красного письменства. «Подібні фестивалі в невеликих містечках повинні «робити творчу погоду» в країні. Як тепер у Бородянці, Коростені, в Бучі, – підкреслив він. – Це хоч якоюсь мірою припинить малочитання в країні. Справді мудрість, що невдовзі ті. хто читатиме багато, керуватиме тими, хто приділяє увагу, скажімо, телевізорам, набуває реальності. Бо там – гола інформація. Лише книжка може дати духовне зростання, ріст душі. Впевнений, що такі фестивалі матимуть гарне майбутнє».
Варто додати, що цей фестиваль організували голова Бородянської райради Георгій Єрко та голова селищної ради Олександр Сахарук за сприяння депутата Київської облради Галини Єрко, яка, зокрема, зазначила:
– Мені справді є за честь бути тут, серед такого гарного гурту, серед багатьох знаменитостей, справжніх майстрів слова. Адже і наша молодь має змогу поспілкуватися з ними. Це ще й своєрідний стимул для розвитку, як депутата. Сподіваюсь, що незабаром такі фестивалі матимуть і державну підтримку. Ми в Київраді вже працюємо, скажімо, над програмою книговидавництва, фінансування подібних заходів в інших містах Київщини. І сьогодні передамо естафету Макарівському району.
Нсамкінець додам, що Віктору Васильчуку на фестивалі було вручено Подяку і Диплом «За особистий вагомий внесок у розвиток української літератури та за кращу книгу для дітей» з граціозною символічною фігуркою. Виступаючи під час вручення, письменник сказав: Я тепер вірю, що Бородянка любить мене, і якщо таке свято організували керівники місцевого самоврядування за підтримки депутат обласної ради, значить, ще не все втрачено, значить житиме Українське слово і видаватиметься Українська книжка».
Хай щастить тобі, Перший, і будемо вірити – не останній!
Світлана ЮЛІНА (спеціально для «Вечірнього Коростеня»).
Фото автора.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!