ПОТЯГ КОНСОЛІДАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА У КОРОСТЕНІ

Версія для друку
150317

Вже котрий час в Україні діє волонтерська акція «Потяг Єднання «Труханівська Січ». «Укрзалізниця» безплатно сформувала його з 9 пасажирських вагонів та одного для багажу, які заповнила в основному молодь. Мета акції – сприяти консолідації суспільства та взаєморозумінню мешканців різних куточків України, піднесенню патріотичного духу українців, а також популяризувати національну культуру. Перший агітаційний поїзд «Труханівська Січ» з Києва на Схід України відправився 20 квітня 2016 року. Пасажири агітпоїзда – митці, волонтери та громадські діячі – провели концерти, лекції та різноманітні творчі майстер-класи в навчальних закладах та будинках культури зазначених міст.
За маршрутом курсування поїзда до акції долучалися мешканці Вінниці, Хмельницького, Кам’янець-Подільського, Тернополя, Чернівців, Коломиї, Івано-Франківська, Львова, Мукачева, Ужгорода, Сянок, Луцька та Рівного. З Рівного поїзд повернеться до столиці.
Поїзд курсував за маршрутом Київ – Полтава – Харків – Бахмут – Красний Лиман – Слов’янськ – Краматорськ – Дружківка – Костянтинівка – Лозова – Красноград – Харків – Полтава – Київ упродовж дев’яти днів. Другий поїзд Єднання курсував з 21 по 26 травня з Києва до міст Луганської області. Мистецькі, просвітницькі та патріотичні заходи в рамках акції відбулися, зокрема, у містах Сватове, Рубіжне та Лисичанськ. Також передбачається, що в кожному місті, куди прибуватиме поїзд, будуть організовані відкриті дискусійні майданчики, ток-шоу й телемости з молоддю.
І ось нарешті минулої неділі «Потяг Єднання України «Труханівська Січ» прибув до Коростеня. Разом з учасниками акції вшанували покладанням квітів та молебнем учасників революції Гідності і Свободи, учасників АТО, воїнів, які поклали душу й тіло за щасливе майбунє України.
Єпископ Житомирський і Овруцький Української Православної Церкви Київського Патріархату провів обряд освячення Пам"ятного знаку на честь захисників України. Участь в акцыъ взяли народний депутат України В. Арешонков. Голова Коростенського відділення МГО «Земляцтво житомирян» В. Петрович, міський голова В. Москаленко, голова районної ради В. Клименко та очільник Коростенської РДА С. Дмитрук.
В кінці заходу всі заспівали духовний гімн «Боже, великий, єдиний, нам Україну храни...».
Олесь ВІКТОРОВ.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!