«РІЗДВЯНІ ЗУСТРІЧІ» В СТОЛИЧНОМУ БУДИНКУ ВЧИТЕЛЯ

Версія для друку
260117

ДВАДЦЯТОГО січня, у Київському міському будинку вчителя відбулась урочиста подія – «Різдвяні зустрічі», основною метою якої було представлення Коростенщини у всій її красі.
Умовно, захід можна поділити на дві частини – концерт та виставку. На ній своїми роботами і досягненнями поділились талановиті митці, майстри народної творчості та успішні підприємства Коростенщини та Малинського району.
Зокрема, Анатолій Гаєвський з сином Миколою привернули увагу гостей різьбою по дереву. Їх сімейство займається цією справою вже кілька поколінь.
Живописні картини Сергія Кирієнка та Катерини Лисової притягували своїми барвами, придавали виставці атмосфери тепла і загадковості водночас.
Цікаву автограф-сесію провів заслужений журналіст України, дитячий письменник та громадський діяч Віктор Васильчук. Презентувала власні книжки й поетеса Галина Цепкова. Привіз неочікувану книгу - роман давній друг Коростеня, поет-лікар Леонід Закордонець. Відвідали захід і заслужений артист України, письменник Василь Довжик, голова «Українського літ форуму» Роман Кухарук, відомий вчений, професор Анатолій Потопальський, який представив продукцію Інституту здоровя, народна артистка України Ніна Матвієнко. Працівники міської центральної бібліотеки (Г. Боцман) показали велику кількість книжок про землі та людей Житомирщини. Широко представили свою експозицію вчителі та школа молодого журналіста (Т. Кереселідзе).
Для зацікавлених вишивками, рушниками і килимами ручної роботи Лідія Власенко зібрала вражаючу колекцію. Розповіла присутнім про етнічні та сучасні технології вишивки, мережива, ткацтва. Поділилася подробицями і відмінностями виробів із різних регіонів. Продемонструвала рушник, створення якого датується 1920 роком. Здивували своїми стравами, запеченими кабанчиком та індичкою і величезним шматом сала також трудівники району.
Відомі далеко за межами Коростенщини підприємства ПАТ «Завод "Янтар» і Коростенський завод МДФ також взяли участь у виставці. На стендах було представлено зразки продукції, буклети, фотографії.
О тринадцятій годині розпочалася головна подія – концерт «Різдвяні зустрічі». За кілька хвилин до початку зал міського будинку вчителя повністю заповнився. До присутніх звернулися міський голова Володимир Москаленко, народний депутат України Володимир Арешонков, голова Коростенської РДА Сергій Дмитрук, голова райради Василь Клименко, президент МГО «Земляцтво житомирян» Сергій Войтенко, голова Коростенського відділення земляцтва Василь Петрович (до речі, участь у зустрічах взяли і вихованці МВПУЗ).
Концерт відкрили із пишністю та короваєм під чудову оркестрову музику. Велика кількість талановитих артистів Коростенщини приїхали до Києва, щоб поділитись скарбами свого серця із глядачами. Народно-етнографічний ансамбль «Тещі та свекрухи», тріо «Спокуса», Лариса Бондар, Коростенський духовий оркестр із солодкоголосою Юлією Матвієнко, гурт «Завзяті холостяки» та багато інших талантів. Кожний виступ закінчувався бурними оплесками і вигуками «Браво!». Усією «процесією» керував ведучий Андрій Степанчук зі своєю дружиною Валентиною, які навіть звичайні паузи між виступами артистів перетворювали у щось незвичне, жартуючи і, прекрасно декламуючи вірші. Ок-рім душевних народних пісень, також розповідалося про землі Житомирщини, піднімалась тема захисників України всіх часів, від Другої Вітчизняної війни до героїв, що зараз захищають нас на сході країни.
Насамкінець усіх присутніх було запрошено на Міжнародний фестиваль дерунів, Всеукраїнське літературно-мистецьке свято «Просто на Покрову», на Фестиваль льону, що проводитимуться цьогоріч у Коростені та Стремигороді.
Володимир ШТЕРНОВ. Фото С. Васильчук.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!