25-го січня народився Володимир Висоцький

Версія для друку
250117

Володимир Висоцький: цікаві факти Володимир Висоцький (25 січня 1938 — 25 липня 1980) — радянський актор, поет і автор-виконавець пісень, автор прозових творів. Висоцький був дуже волелюбною людиною і у своїй творчості торкався безліч заборонених тем. Він був талановитим музикантом, актором театру і кіно. Висоцький не зміг з першого разу вступити до театрального, але він був студентом інженерно-будівельного інституту. Після довгих ночей над кресленнями, він зрозумів, що такий вид діяльності не приносить йому ніякої радості і задоволення, і залишив стіни МДБУ. Висоцький був тричі одружений. Нерідко Висоцький влаштовував дебоші в ресторанах. Після одного з них, він познайомився, та й всерйоз мав намір одружитися з жінкою, яка допомогла йому розплатитися за вечерю, подарувавши фамільний перстень з аметистом. Свою рятівницю, Володимир Семенович назвав найкрасивішою артисткою РРСР. Це була Людмила Абрамова, яка стала його другою дружиною, матір’ю його дітей. Одного разу під час відпочинку Висоцького в Сочі, його номер обікрали. Часи були важкі, а у артиста витягли одяг, документи і навіть ключі від квартири в Москві. dovidka.biz.ua Висоцький звернувся в міліцію, проте після повернення в номер знайшов майже всі речі на місці і записку з каяттям злодіїв, про те, що вони не знали, у кого крадуть. Єдине, що продали — джинси, все інше благополучно повернуто господареві. Висоцький не раз приїжджав до Америки. У 1976 році, він навіть дав інтерв’ю одному з телеканалів. Йому ставили гострі політичні питання, але відповіді були такими ж колючими. Претензій від російської влади до артиста не було. Артист помер 25 липня 1980 році в своїй московській квартирі. Причина його смерті досі покрита таємницею, оскільки розтин, на прохання друзів, не було зроблено. До однієї з причин відносять — асфіксію, до іншої — інфаркт міокарда. У ніч перед смертю, артистові було дуже погано, він метався по всій квартирі і при всіх виголошував пророкування про свою раптову смерть. Помер Володимир Семенович уві сні. У 2011 році світу була представлена кінострічка під звучною назвою «Висоцький. Дякую, що живий ». Фільм викликав різні відгуки критиків. Третій дружині Висоцького — Марині Владі, фільм зовсім не сподобався. Марина Володимирівна висловлювалася, що це фільм ображає самого Висоцького і все їх спільне життя.
Джерело: http://dovidka.biz.ua/volodimir-visotskiy-tsikavi-fakti/

10 ЦІКАВИХ ФАКТІВ
Володимир Семенович був не тільки талановитим поетом і актором, але і неординарною особистістю, а в його біографії — чимало цікавих фактів. Причому не всі вони характеризують його з позитивної сторони, але при цьому відразу стає зрозуміло, наскільки цікавою людиною він був. Сьогодні ми розглянемо цікаві факти про Володимира Висоцького.
1. Володимир Семенович любив швидку їзду. Причому любив без міри — розганявся до швидкості в 200 кілометрів на годину і часто розбивав авто. Доходило до сумних казусів — якось Марина Владі привезла йому з паризьких гастролей дорогий подарунок — «Рено». Актрисі цю машину піднесли за зйомки в рекламі, а її улюблений бард розбив її в той же день, в’їхавши в автобусну зупинку.
2. Висоцький був відомий настільки широкому колу осіб, що його знали навіть злодії, які повинні були сидіти в тюрмі. Якось він відпочивав в Сочі і з його номера винесли речі, і навіть ключі від квартири в Москві. А поки він ходив писати заяву в міліцію, повернули з повинною запискою все, крім джинсів, які вже встигли продати.
3. Вважається, що діда улюбленого всіма барда звали точно так же, як і його знаменитого онука — Володимир Семенович. На справді він був Вольф Шліомович.
4. Ще молодою людиною Володимир Висоцький без міри випивав і влаштовував в ресторанах биттям посуду з викликом міліції. Щоб не потрапити в відділення, він повинен був відшкодувати збиток, ось тільки грошей у барда з собою не було. Якось допомога прийшла від молодої дівчини, яка віддала незнайомцю фамильний перстень з аметистом. І незабаром… актриса Людмила Абрамова стала його дружиною.
5. У Висоцького завжди було багато шанувальників і ще більше прихильниць. Коли знімали фільм «Место встречи изменить нельзя», міліції довелося навіть оточувати центр Москви. Але одна дівчина все ж пробралася, знайшла Висоцького, але поговорити з ним так і не змогла — вона просто привіталася, а потім … вкусила актора за плече, благо, він був в образі і в шкіряній куртці. Відчіпляли дівчину всім світом, а Висоцький від злості навіть обізвав її шаленою стервою.
6. Улюблена багатьма «Пісня про загиблого друга» присвячена Миколі Скоморохову, радянському льотчику, який не тільки не загинув на війні, а й пережив самого Висоцького.
7. Спочатку В. Висоцький вступив не до театрального, а до інженерно-будівельного інституту. І новорічна ніч, проведена за кресленнями, допомогла йому зрозуміти, що з вибором професії майбутній бард помилився. Він залив готове креслення чорнилом і пішов з вузу.
8. Десятки тисяч шанувальників його таланту, проводжали Володимира Семеновича в останній шлях — і це при тому, що про його смерть майже не писали газети, чиї смуги займали повідомлення про Олімпійські ігри, що проходили тоді в Москві.
9. Іменем Висоцького названо стільки вулиць, будинків, бульварів і набережних, а також, звичайно, гірських піків і каньйонів, що їх складно порахувати. Є навіть астероїд «Владвисоцький». А вже скільки написано книг і знято фільмів про його життя — страшно уявити. І їх кількість все зростає.
10. Висоцький завжди грав на гітарах з сімома струнами — це була його виконавська особливість.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!