НА ШІСТЬОХ ВОНИ ДІЛЯТЬ МАЙЖЕ 500 РОКІВ…

Версія для друку
110117

Вже давно стало гарною традицією в Коростенському краєзнавчому музеї проводити різні творчі форуми. Ось і 11 січня цього року тут пройшла зустріч учасників літературно-мистецької студії «Древлянка», жіночого клубу «Стиль життя», Овруцької арт-вітальні «Зорепад», представників творчої інтелігенції Коростенщини, громадськості з народним фольклорним колективом «Бовсунівські бабусі» із сусіднього Лугинського району. Цікаво. що разом з керівницею Марією Карповець, тобто на 6 учасниць,вони ділять майже 500 років...
Цей аматорський гурт був створений у 2006 році. Їх одяг, спів та манера виконання народних пісень є унікальними ще й тому. що бабусі не просто виконують автентичні пісні, а й вправно прядуть, микають мички, змотують пряжу. Отож досить швидко колектив із поліського села Бовсуни взяв участь у десятках місцевих, всеукраїнських та міжнародних фольклорно-пісенних фестивалях. До того ж, неодноразово ставав їх переможцем та володарем гран-прі. Бовсувчанки також стали героїнями кількох телепрограм на обласному, загальноукраїнських та іноземних телеканалах.
14 жовтня 2016 року за підтримки управління культури Житомирської облдержадміністрації, народного депутата України Володимира Арешонкова (треба зазначити, що й цього разу він надав колективу свій автомобіль для приїзду в Коростень) та радіоелектронної компанії «РЕК» відбулася презентація компакт-диску «Лугом, лугом зелененьким» (вміщено 22 пісні).
Мені вже вдруге пощастило спілкуватися з цими проворними бабцями, які ніби й не помічають своїх вже зовсім не молодих років. Вперше це сталося під час торішнього фестивалю дерунів, де «Вечірка» спільно з відомим вченим, професором Анатолієм Потопальським проводила акцію «Виростиш камбуз – одержиш приз». Цьогоріч бабусі пообіцяли знову бути нашими сусідами. А ще мені приємно, що я є майже їх земляком, адже мама моя родом саме з Лугинського краю. Відтак я пообіцяв. Що «Бовсунівські бабусі» обов’язково виступлять в Українському фонді культури (перший крок до цього вже зроблено).
Віктор ВАСИЛЬЧУК. Фото Юлії Васильчук.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!