Два серйозні «ляпаси» українській владі

Версія для друку
211216

Останні дні нинішнього року навряд чи були найприємніші для української влади та українських політиків. І тут треба згадати подію, яку не можна залишити поза увагою. Перша – це вкрай різка оцінка дій української влади, яку дала, перебуваючи у Києві, президент Республяки Литва Даля Грибаускайте. Її можна звести до однієї лаконічної фрази: «Корупція української влади шкодить країні більше, ніж навіть агресія Росії». Оце заява! І пролунала вона з вуст завжди такої дипломатичної, так по-дружньому налаштованої, такої доброзичливої жінки, справжнього друга України. Нема сумніву, що це не була випадкова оцінка. Сказане, наймовірніше, слід трактувати як консолідовану оцінку наших західних партнерів, їхній погляд на те, як вони оцінюють українську владу.

А декілька днів перед тим справжнього ляпаса влада і політики дістали від впливової групи української інтелігенції – ініціативної групи «Першого грудня». У відкритому листі інтелектуали б`ють на сполох, закликаючи українських політиків негайно зупинитися «Схаменіться, бо лихо вам буде!» – так закінчується цей лист, цей крик розпачу…
Зокрема, письменник В. Скуратівський зазначив: «ми звертаємо увагу на те, що інколи треба глянути на себе очима ворога. Один із них, «червоний Бонапарт» Лев Троцький пояснював «агітаторам-комуністам на Україні», як вести пропагандисько-підривну роботу, використовуючи «побутові особливості характеру українців».
Він нагадував: «В українцях часом прокидається «страшний дух» – «вільний дух запорізького козацтва й гайдамаків», який «кипит, бурлить, наче грізний Дніпро на своїх порогах, і змушує українців творити чудеса хоробрості. Це той самий дух свободи, який давав українцям нелюдську силу протягом сотні літ, щоб воювати проти поневолювачів: поляків, росіян, татар і турків і здобувати над ним блискучі перемоги». Проте ці перемоги, вів далі Троцький, завжди зводилися нанівець, тому що українцям заважали «безмежна довірливість і поступливість, а також брак усвідомлення необхідності постійної міцної злютованості всіх членів держави не тільки в час війни».
Тобто наші вороги віддавна знають, що нашою ахілесовою п`ятою є саме брак внутрішньої консолідації народу. На даль, історія нічого нас не навчила. Нині дехто ладен національною ідеєю зробити гасло: «Бий своїх, щоб чужі боялись!» Але «чужі» не бояться – вони тільки тішаться.
Якщо політики не схаменуться, можна чекати нового Майдану, нового соціального вибуху. Я не певен, що саме нині новий Майдан змінить ситуацію в країні на краще. Але народ, доведений до відчаю, не думатиме, чи на часі це, наскільки це буде ефективно. Його прорве – і все!»

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!