Вечір пам’яті Миколи Сингаївського

Версія для друку
151116

Дванадцятого листопада 2016 року в Золотій залі Українського Фонду культури з нагоди 80-річного ювілею видатного українського письменника М. Сингаївського відбулося літературно-мистецьке свято «Чорнобривців насіяла мати…». Відкрив його корифей українського слова, академік, очільник Фонду, Герой України Борис Олійник, який зазначив, зокрема, що «щасливий не тільки тому, що знав Миколу Сингаївського, але й вчився з ним в одній групі університету».
– Він, зараз ніби стоїть переді мною. Не пригадаю, якого кольору очі в нього були, але точно – світлі, і були вони надзвичайно уважні до дівчат. А те, що Микола поет від Бога засвідчує чимало пісень на його слова (понад 500). Він прожив своє життя чисто, відверто, і не боявся сказати нікому правду в очі. Спасибі всім, хто прийшов вшанувати цю світлу людину в наш не зовсім світлий час…
Затим голова Української Асоціації письменників, близький друг і біограф поета-пісняра Олександр Бакуменко вручив номінантам дипломи Міжнародної літературно-мистецької премії імені Миколи Сингаївського за 2016 рік. У прозі за книгу «Велика княгиня Русі – українка Олена Глинська» відзначено Івана Стрілецького, за цикл пісень «Черемховий гай» –заслуженого артиста України Василя Волощука, за книгу «Казки від дяді Віті» – дитячого письменника Віктора Васильчука. Цього ж дня грамотою Президії УФК і ювілейною медаллю «за активну благодійну діяльність на ниві відродження і розвитку національної культури» було нагороджено Коростенського міського голову Володимира Москаленка. Грамотою УФК відзначено також директора Коростенської районної бібліотеки імені Миколи Сингаївського Наталію Зубенко.
Продовжився вечір пам`яті виступами відомих письменників і артистів, виконанням музичних творів на вірші М. Сингаївського. Досить душевно і проникливо співали цього дня народні артисти України Олександр Василенко, Наталія Свириденко, Світлана Мирвода, автор книги «Реквієм Чорнобривцю», композитор Олесь Коляда.
Насамкінець гості, письменники, артисти, журналісти, друзі, родичі, і просто шанувальники творчості Миколи Сингаївського в єдиному пориві разом з Василем Волощуком заспівали легендарну пісню «Чорнобривців насіяла мати…», яку поет написав у 23 роки далеко від Батьківщини (у Франції), побачивши за вікном такі рідні йому чорнобривці, що так любила їх мама Уляна Андріївна.
Насамкінець усі зібралися за круглим столом, щоб поділитися враженнями, спогадами.
Олесь ВІКТОРОВ.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!