Сільські громади: ДВІ ЗНАМЕННІ ПОДІЇ В ОДИН ДЕНЬ

Версія для друку
021116

Двадцять дев`ятого жовтня в селі Ушомир, що на Коростенщині, відбулася надзвичайно знаменна для сьогодення подія: місцева громада урочисто відкрила капітально відремонтоване неврологічне відділення Коростенської райради КП «Коростенська райлікарня» на 15 койкомісць. Участь у ній взяли головний лікар закладу М. Химинець, його колектив, голова сільради Л. Мала, голова Коростенської РДА С. Дмитрук, очільник Коростенської райради В. Клименко, депутата Житомирської облради В. Нагорняк, депутат райради В. Кутішенко, представники ЗМІ.

Вітаючи присутніх, народний депутат України В. Арешонков зазначив, зокрема, що ця подія надважлива не лише для жителів Ушомира, навколишніх сіл, а й для держави в цілому. «Це - яскравий приклад того, як невелика сільська громада на чолі з сільським головою Людмилою Рафаїлівною змогла не лише недопустити закриття лікарні, - підкреслив він, - а й перевести медичний заклад на якісно новий рівень. Сучасні палати, душова, ідальня - все це облаштовано за останніми вимогами сьогодення. Кошти для проведення ремонту, в тому числі за мого сприяння, залучені з різних джерел: обласний, районний, сільський бюджети, спонсорська допомога. Але разом з фінансами, велику роль відіграла людська небайдужість, бажання зробити щось важливе для села, для людей. Прості жителі, працівники всіх закладів, установ разом з сім'ями до пізнього вечора своєю щоденною копіткою працею відновлювали лікарню. Щира вдячність всім вам!»
Цього ж дня на одній із стін відділення було освячено місцевим священиком о. Василем меморіальну дошку на честь заслуженого винахідника України, професора, заввідділом Інституту молекулярної біології та генетики НАНУ, директора Інституту оздоровлення та відродження народів України, автора унікальних протиракових препаратів та прогресивних сортів рослин Анатолія Потопальського. Саме він, 60 років тому, вісімнадцятирічним фельдшером розпочав тут свою трудову діяльність.
Відкриваючи віншувальні промови, голова Коростенської райради В. Клименко сказав:
- Це дуже добре, коли добрим людям дякують і належно відзначають їх ще за життя. Вам ще треба прожити хоча б зо три десятка літ, а там - як Бог дасть. Ми вас вітаємо, що ви разом з нами і маємо надію, що ви ще немало зробите для нашого краю.
- Знаєте, цей край, ці люди, що живуть і працюють тут, ця давня лікарня, що заснована ще в 1902 році, для мене надзвичайно дорогі, - каже розчулено Анатолій Іванович. - Та ще й тому, що через шістнадцять років потому тут народилася й моя сестра Людмила… Тож хочеться щиро подякувати сільській голові Людмилі Рафаїлівній, приватному підприємцю Володимиру Петренку, народному депутату, і, безумовно, всій сільській громаді, що вклала сюди душу й серце.
Чимало гарних слів сільській голові Л. Малій адресував депутат Житомирської облради В. Нагорняк, який досить активно сприяє розвитку дендропарку «Перемога», що його 35 років тому заснував у Ходаках Анатолій Потопальський.
А я поцікавився в Анатолія Івановича, що значить для нього ця подія і чи немає тут чогось незвичного, адже така меморіальна дошка встановлена за його життя, а не навпаки, як, на жаль, заведено…
І… досить довго не зміг почути відповідь, бо його обступили ровесники, молодь, ті люди, яким він свого часу врятував життя. Але, поспілкувавшись з ними, відомий земляк відповів досить просто:
- Ми вже прожили солідний відтинок життя, то й нічого тут дивного… ми люди. Головне - відчувається, що тут живуть справжні люди. Є міцне єднання. Аби так було скрізь, то й уся країна зажила б нормально. А відчуття які?.. Ніби… я повернувся сюди молодим, ніби й не було тих шістдесяти років. Добра вам усім і здоров`я!

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!