Скільки в Україні коштує народжувати?

Версія для друку
children-wallpaper-1366x768 (57).jpg

Вартість пологів в різних регіонах може відрізнятися в десять разів або навіть в дванадцять. Про це свідчать результати моніторингу, проведеного кореспондентами УКРІНФОРМу в 20 обласних центрах України.

Для дослідження регіональні кореспонденти обрали чотири позиції: наявність та вартість платних палат для породіль, партнерські пологи, наявність і розмір благодійного внеску і списку медикаментів або засобів гігієни.

Як засвідчили результати моніторингу, вартість перебування породіллі в палаті підвищеного комфорту коливається в обласних центрах від 50 грн за добу - в Івано-Франківську, до 600 - в Чернігові та Одесі. Третім за дорожнечею є Сімферополь - 575 грн. Демократичними цінами на палати можуть похвалитися Чернівці - 60, Вінниця - 75 і Харків - близько 90 грн за добу. У двох містах - Запоріжжі та Миколаєві за платну палату доведеться викласти 2400 і 2500 грн відповідно, незалежно від терміну перебування там породіллі.

Позитивним моментом є те, що у всіх обласних центрах України жінки мають можливість народжувати в присутності чоловіка або найближчих родичів. При цьому додатково платити за партнерські пологи не доведеться в більшості міст.

Однак для жителів Івано-Франківська, Дніпропетровська та Одеси ця послуга є платною - від 200 до 700 грн.

Як запевняли власкорів у більшості пологових будинків та управлінь охорони здоров'я, розмір благодійного внеску не регламентується і залежить від доброї волі майбутніх батьків. У той же час, майже всі опитані кореспондентами жінки повідомляли про сплату такого внеску в розмірі від декількох десятків до декількох сотень і навіть тисяч гривень. Так само "в тіні" знаходиться і список необхідних медикаментів та засобів гігієни. За офіційними даними, його часто взагалі не існує, але, зі слів породіль, вартість так званого "медичного пакета" коливається приблизно від 170 до 500 гривень.

Однак, як би не відрізнялися ціни на вище перераховані послуги, вони переважно не складають основну частину витрат сім'ї, яка чекає поповнення.

Підводною частиною айсберга в основному є ті суми, які передаються лікарям і медперсоналу в якості "винагороди". В середньому вони становлять 2,5-5 тис. грн. Цікаво, що цих грошей у породіль не вимагають, але вони самі вважають за потрібне "віддячити" медиків.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!