ДЕРУНИ ЄДНАЮТЬ УКРАЇНУ. Цього року смакували й кавбузові деруни

Версія для друку

У Коростені відбувся VIII Міжнародний фестиваль дерунів, що проходив під гаслом «Деруни єднають Україну!».
Яких тільки смаколиків не було тут цього дня. І традиційні, притрушені зеленню, і з шкварками, і з грибами та м'ясом, сметаною й аджикою, навіть… з раками. Порадували своїми виробами й майстри з сіл Коростенщини та коростенської спілки німців (голова О. Антонюк). Традиційним і щорічним у програмі дійства вже став майстер-клас від міського голови Володимира Москаленка. Цього разу йому допомагали коміки «Дизель-шоу», голова Житомирської облдержадміністрації Анжеліка Лабунська, народні депутати України Володимир Арешонков і Юрій Павленко. Але перед цим кухарське вбрання мера було продане з аукціону, а йому подарували нове.
«Це було зроблено для того, щоб підтримати житомирських десантників, які тримають оборону на передовій у війні на сході держави. Крім цього, на це підуть і кошти від благодійного аукціону, лотереї. Вони будуть передані 13-му десантно-штурмовому батальйону 95-ї бригади, над яким здійснює шефство Коростень», – розповів голова оргкомітету фестивалю Олександр Дзиґа.
Ось майданчик, де як і личить господарям, жіночий клуб «Стиль життя» гостинно приймає своїх однодумців і гарних друзів «зорепадівців» з Овруча. Окремої уваги заслуговує дійство за участю родини Федоренків – мами Наталії і чотирьох її діток – Віри, Олексійка, Іванка і найменшенької – сонячної дитинки Надійки. Мама зі старшенькими дітками співає українсь-ких пісень, а Надійка, сидячи на руках у Л. Лінькової, радіє спілкуванню з оточуючими. Ця відважна мама ніколи не скаржиться на життя, проте родина потребує будь-якої допомоги, особливо для лікування маленької Надійки. Підтримати їх прийшли і міський голова В. Москаленко, і дитячий письменник Выктор Васильчук, який подарував дітям свої книжки.
…А численні гості й учасники свята могли взяти участь ще й у проведенні різних цікавих конкурсів, продегустувати вироби виїзної торгівлі, покатати своїх діток на розважальних атракціонах, побачити виставки художників, майстрів прикладного мистецтва, почути гала-концерт переможців Всеукраїнського фестивалю «Грай гармонь», виступи творчих колективів з різних куточків України (вже вкотре сюди прибуває фольклорний колектив із Жовкви, що на Львівщині під орудою поетки Галини Фесюк). Під вечір на сцені парку «Древлянський» відбулося нагородження переможців святкових конкурсів та розіграш дерунярської лотереї. А потім усіх жваво розважав відомий гурт «Тік».
Цього разу активну участь у фестивалі взяв і популяринй тижневик «Вечырный Коростень», котрому 14 жовтня виповниться 25 років. Журналісти «Вечірки» у травні спільно з відомим вченим, професором, почесним громадянином Коростеня, засновником благодійного фонду «Небодарний цілитель», директором Інституту оздоровлення і відродження народів України Анатолієм Потопальським запровадили акцію «Виростиш кавбуз – одержиш приз!». За місяць було роздано понад три сотні насіння кавбуза (молекулярний гібрид кавуна і гарбуза) «Здоров`яга». За умовами акції на адресу редакції треба було надіслати фото, вирощеного власноруч надзвичайно корисного дива. І знімки полетіли до Коростеня майже з усіх куточків Житомирщини та України. Свій кавбуз кілограмів на 20 виростив і міський голова Володимир Москаленко. А от перше місце в акції вибороли господині з Андрушівського району – Людмила Рой (25 років вирощує кавбузи і працює в А. Потопальського) і Валентина Юзьвак (25 років тому захворіла на рак 4-го ступеня, нині вже поставила на ноги своїх діток, доглядає внуків і допомагає вченому вирощувати тетраплоїдне жито). Друге місце посіла коростенка, очільниця жіночого клубу «Стиль життя» Валентина Вигівська, а третє дісталося Андрію Польовому з Ходаків (Коростенщина).
Неподалік від фонтану можна було скуштувати деруни, хліб, напої, сік, олію з кавбуза. Цим усім «завідувала» незмінна помічниця, молодша сестра А. Потопальського Людмила Степанівна разом зі своєю родиною. Завітали до шанувальників кавбуза і земляки – подружжя Василя та Світлани Петровичів, член президії МГО «Земляцтво Житомирян» Віктор Баранівський, подружжя Фещенків, краєзнавець Володимир Лукашенко.
– Задумка дуже цікава, – підсумував Анатолій Іванович, – бо просто публікація – прочитав і забув, а ви ж тримали в полі зору охочих протягом кількох місяців. І якщо ви пройдетесь, то побачити тут дуже багато кавбузів. Я такого навіть уявити не міг. Це і заслуга вашої популярної газети, і вашого колективу. Тож хочу подякувати всім. Хай читають спеціальну літературу, публікації, саджають, бо це зараз знають, а пройде час і нічого не буде… Академія наук вже наполовину знищена, на жаль… Знищується головний потенціал нації… Це – страх! Тож гуртуйтесь, підтримуйте один одного. Беріть участь у дерунярському фестивалі. Будьте здоровими, пийте сік тільки кавбузовий, а горілку використовуйте тільки для консервації. І поширюйте цю акцію. Сподіваюсь, наступного року її учасників буде набагато більше.
ДОВІДКА: незабаром виповниться 60 років створеному А. Потопальським найефективнішому у світі засобу проти раку – АМІТОЗИНУ. Винайшов вчений також надзвичайно лікувальний препарат проти мікро-вірусних захворювань – ІЗАТІЗОН, низькокалорійний, багатий клітковиною та пектинами КАВБУСОРБ, поживну харчову олію КАВБУЗОЛ.
До пізнього вечора тривало свято. І кожен цього дня отримав заряд бадьорості, теплоти та єднання, любові та надії на краще майбутнє.
Віктор ВАСИЛЬЧУК. Фото Світлани Васильчук.

9190916
8190916
7190916
6190916
5190916
4190916
3190916
190916
1190916
Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!