У Коростені проходитиме Х Всеукраїнське літературно-мистецьке свято «ПРОСТО НА ПОКРОВУ»

Версія для друку
070916

Є у кожній жовтневій порі чарівні миті глибокого, безкрайнього синього неба, щедрого сонця, сивих світанків і замріяної тиші, в якій ще так буйно квітнуть осінні пломенисті квіти. Саме о цій прекрасній порі, напередодні святої Покрови та Дня українського козацтва, за доброю традицією щороку льоноцвітна й чорнобривцева Коростенщина скликає до себе учасників Всеукраїнського літературно-мистецького фестивалю «Просто на Покрову». Заснував його заслужений журналіст України, лауреат літературних премій імені Лесі Українки, Івана Огієнка, автор відродження хати, де народився Василь Юхимович, фундатор премії його імені Віктор Васильчук.
– Вікторе, коли, як і де проходитиме свято цього року?
– Стартує воно цього разу вже справді на святу Покрову, тобто 14-го жовтня, в Коростенському міському парку відпочинку, де о 12-й годині розпочнеться традиційний щорічний дитячий фестиваль творчості «Література свіжого повітря». А вже 15-го, в суботу, гостей і учасників зустрічатиме міський будинок культури. Тут пройде реєстрація, приймуться заявки до участі в традиційних «Уроці прозі» та «Поетичному марафоні», потім ми їдемо до гімназії, де навчався наш земляк, журналіст і письменник Валерій Нечипоренко, проводимо літературно-мистецький вернісаж на садибі-музеї Василя Юхимовича в Сингаях, покладаємо квіти до меморіальної дошки Миколі Сингаївському. Адже ми здавна зберігали і примножували літературно-мистецькі, культурні й духовні традиції. Древлянська земля надзвичайно щедра на обдарованих особистостей. Вона виплекала відомих письменників Василя Юхимовича, Петра й Миколу Син-гаївських, Валерія Нечипоренка, Петра Клименка, Віктора Кордуна, Міху Козимиренка, Володимира Пригорницького, Галину Цепкову, Василя Голо-вецького, композиторів Анатолія Білошицького, Василя Іванченка, Руслана Квінту, лауреатіа Шевченківської премії подружжя художників Трегубових та багатьох інших.
– Кажуть, ти ще й досить потужну літературну студію очолюєш?
– Так, вже понад 25 років. З неї вийшло немало знаних людей, є прогресивна й талановита молодь. Всі вони так чи інакше гуртувалися і гуртуються довкола «Древлянки», газети «Вечірній Коростень», котрій 14 жовтня виповниться вже теж 25 літ. По-доброму і щедро сприяють мені міська та районна адміністраціі, міська та районна ради на чолі з Володимиром Москаленком, Сергієм Дмитруком та Василем Клименком, наш земляк Петро Щербина.
– Студія є активним учасником свята?
– Авжеж. Проте ця осінь, 15-го жовтня, збере до великої літературної світлиці міського палацу культури не тільки таланти з Коростенщини, але й гостей з Києва, Львова і Чернігова, Харкова і Севастополя, Северодонецька, Чернівців і Вінниці, Малина і Житомира, Лугин і Брусилова. Гості з самого ранку відвідають музей-садибу Василя Юхимовича, ідейного натхненника літературного свята на Коростенщині. Тут свого часу вже побували відомий гуморист, лауреат премії імені Остапа Вишні, заслужений діяч мистецтв України Євген Дудар, заслужені артисти України поет, прозаїк Василь Довжик, поет, журналіст Володимир Савченко, лауреат премії імені Л. Українки Микола Сингаївський, народний артист України, поет, композитор Іван Сльота, письменники Роман Кухарук, Валентина Козак, Петро Щербина, Андрій Кокотюха, Тимур Литовченко, Леонід Закордонець, Петро Осадчук, Ніна Гнатюк, Стас Бондаренко (Київ), Тамара Гордієнко (Севастополь), Григорій Мовчанок (Вінниця), Микола Андрієнко (м. Чернігів), Ігор Гургула, Марія Людкевич (Львів)Микола Білокопитов і Пилип Юрик із Запоріжжя, Олексій Опанасюк, Марія Пономаренко (Житомир), Василь Кузан (Закарпаття), голова Житомирської обласної організації НСПУ Михайло Пасічник. Надзвичайно приємно, що до проведення свята підключилися жіночий клуб «Стиль життя» (В. Вигівська) та міська жіноча рада (С. Загоровська). А там, де жінки – там завжди дюбов і краса.
– Це ж немалі кошти, щоб організувати таке дійство?..
– Так. Але дуже гарна підмога і активна участь у святі з боку міської та районної адміністрацій, спонсорів, меценатів, сприяє й обласна влада. Не оминають увагою і народні депутати. Цього року, наприклад, допомагає нам народний депутат України Володимир Арешонков, який забезпечить наго-родження учасників у традиційній номінації «Барвисте слово рідного По-лісся». Сподіваюсь, що підключиться й депутат Житомирської облради, організатор Фестивалю льону на Коростенщині Ірина Костюшко, інші небайдужі особистості краю.
– Що ще цікавого відбудеться цього дня?
– Пройде чергове вручення літературної премії імені Василя Юхимовича номінантам 2016 року, до речі, цю премію одержало вже більше 20 письмен-ників з різних куточків України. Віншуватимемо переможців літературних змагань, відбудуться також автограф-сесії, книжкові виставки-продажу, святковий концерт.
– І наостанок…
– Ласкаво просимо журналістів, письменників, художників, композиторів, і просто закоханих у рідне слово людей до Коростеня 15 жовтня. Ми на вас чекатимемо о 10-й годині біля міського палацу культури імені Т. Шевченка (м. Коростень, вул. Грушевського, 3).
Спілкувався Сергій КУЛІДА, редактор «Бучанських новин».

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!