А ЛЬОН ЦВІСТИМЕ НА КОРОСТЕНЩИНІ СИНЬО-СИНЬО…

Версія для друку
060916

Двадцять сьомого серпня Коростенщина зустрічала численних гостей на Другому Всеукраїнському фестивалі льону, який пройшов в с. Стремигород. Участь у ньому взяли ідеолог свята, власник агрокомпанії «Зоря», депутат Житомирської облради Ірина Костюшко, віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко, міністр аграрної політики Тарас Кутовий, народний депутат України Володимир Арешонков, заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації Ігор Гундич, перший заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Ширма, міський голова В. Москаленко. А розпочалося воно з прес-конференції, де господарка дійства відповіла на запитання журналістів українських та місцевих медіа. «Все це робиться, аби відродити вирощування льону», - заявила вона насамкінець.
Цьогорічний фестиваль льону справді вразив невимушеною атмосферою українських традицій, веселковим поліським колоритом, допоміг учасникам і гостям відчути історичну значимість вирощування льону на Житомирщині. Над селом ніби казкові птахи ширяли спортивні літаки, гвинтокрил, а на імпровізованій сцені серед села демонстрували театралізоване дійство артисти Житомирського академічного українського музично-драматичного театру імені Івана Кочерги, козаки кінно-трюкового театру «Княжа конюшня Древнього Києва». Учасники свята мали змогу взяти участь у різних майстер-класах, оглянути виставки сільських громад і навіть скуштувати їхні страви, почути фольклорний ансамбль національного обряду «Родослав», побачити виступи аматорських колективів району та області, дефіле моделей одягу з лляного полотна колекції дизайнерки О. Полонець, купити насіння льону та лляні олію та чіпси, сорочки і таке інше.
А мене найбільше вразили 9-метровий майстерно вишитий «Рушник національної єдності» та ювелірно вигаптуваний «Кобзар» Т. Шевченка. Привезений з Острозького музею.
Одержавши подяку від Житомирської ОДА, ініціаторка фестивалю І. Костюшко (під її керівництвом цього року льону олійного посіяно на 3 тисячах гектарах, що у 2 рази більше проти показника минулого сезону) зазначила, зокрема: «Повернувши льон — ми зможемо відродити села, створити нові робочі місця. Дана культура є нішевою для нашої області, вона не виснажує землі та користується попитом у всьому світі». Г. Зубко, вітаючи присутніх, наголосив, що: «Для Житомирської області льон – саме та фішка, яка може стати конкурентноздатною для того, аби боротися за інвестиції, боротися за людей, щоб вони не залишали села».
Своєрідною квінтесенцією свята стала наукова конференція присвячена відродженню та розвитку льонарства, де Т. Кутовий познайомив з основними напрямками відродження сьогоднішнього села.
Завершився фестиваль пізно ввечері чудовим виступ гуртів «ТаРута» та « Los colorados». Як я довідався пізніше, організатори в майбутньому планують перетворити захід в один із кращих щорічних фестивалів та надати йому статус міжнародного. І льон цвістиме на коростенщині синьо-синьо… Так, принаймні хотів наш славний земляк, поет-пісняр Василь Юхимович. Що ж, успіхів вам у цьому, стремигородчани!

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!