Найбідніший президент у світі

Версія для друку
120816

Для просування революції Томас Санкара, якого вважали харизматичним лідером, найважливішим вважав особистий приклад. Він був президентом Буркіна-Фасо, але при цьому жив тільки на платню армійського капітана, що становило 450 доларів на місяць, а свій президентський оклад в 2000 доларів він перераховував до сирітського фонду. Після того, як Санкара повалили і убили, було оприлюднено те, що його майно – це старий автомобіль «Пежо», який він купив ще перед приходом до влади, три гітари, холодильник зі зламаною морозилкою і чотири велосипеди.
Одне з самих перших нововведень під час його уряду стало обов’язкове оприлюднення рахунків і доходів всіх держчиновників. Санкара відмовився від установки кондиціонера в своєму кабінеті, так як сказав, що йому соромно перед тими, кому недоступна така розкіш. Також він відмовився від розвішування своїх портретів в офісах і громадських місцях, стверджуючи, що, таких як він в країні ще 7 мільйонів. Під час його президентства, був проданий весь урядовий автопарк, який складався з «Мерседесів», замість яких купили «Рено 5» для потреб міністрів – це були найдешевші в країні автомобілі на той момент. Санкра заборонив користуватися особистими шоферами та літати в першому класі, а також урізав зарплати чиновників. Крім того, він зажадав їх змінити дорогі костюми з Заходу на звичайні бавовняні туніки, які шили місцеві жителі.
Під новий рік на користь соціальних фондів адміністратори були зобов’язані здати по місячному окладу. Один раз Санкара звільнив половину кабінету і відправив їх на колективні ферми, щоб вони могли потрудиться на землі, де вони, на його думку, могли приносити більше користі. Через три роки уряду Санкара (в 1986 році) було констатовано Світовим Банком, що в Буркіна-Фасо повністю викоренена корупція.
http://liderstvo.org.ua/uk/samyiy-bednyiy-prezident-v-mire/

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!