Зустріч з питань щодо запобігання «тіньової» зайнятості

Версія для друку
290716

На виконання плану заходів щодо координації спільних дій по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників у Головному управлінні ДФС у Житомирській області 20.07.2016 року відбулась робоча зустріч представників Житомирської обласної державної адміністрації, Управління Держпраці в Житомирській області та Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Як відмітила заступник начальника ГУ ДФС у області Катерина Риженкова – «Питання запобігання «тіньової» зайнятості та виплати доходів без сплати належних сум податків, зборів, внесків до бюджетів – є одним із приоритетних завдань сьогодення. Виплата заробітної плати «у конвертах» призводить до значних негативних наслідків не тільки для бюджету, а й для самих працівників».
Фахівці податкової служби звертають увагу суб’єктів господарювання на посилену відповідальність за порушення норм трудового законодавства. Зокрема, у разі допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення робітника на неповний робочий час, у разі якщо він фактично працює повний робочий час, або якщо виплати здійснюються без нарахування й сплати єдиного внеску та податку на доходи фізичних осіб до роботодавців застосовуються штрафні санкції у розмірі 30 мінімальних зарплат на момент виявлення порушення за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.
Посилено й адмінвідповідальність посадових осіб суб’єктів господарської діяльності. Зокрема, згідно нової редакції статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення посадові особи (юридичні та фізичні особи-підприємці), які використовують найману працю, караються штрафом від 500 до 1000 н.м.д.г. (від 8500 до 17000 грн.) у разі порушення норм трудового законодавства. Кожне повторне порушення протягом року тягне за собою штрафну санкцію у розмірі 1000-2000 н.м.д.г. (від 17000 до 34000 грн.).
Виплата зарплати в «конвертах» та у розмірах нижче мінімальних гарантій, встановлених державою, є порушенням трудового законодавства. Це позбавляє громадян належного захисту на випадок непрацездатності та прирікає на мізерну пенсію. Від цього зазнають значних втрат Пенсійний фонд, інші страхові фонди, а до місцевих бюджетів не надходять необхідні кошти, що безпосередньо відображається на рівні життя і на вирішенні безлічі соціальних проблем громад області.

За матеріалами ГУ ДФС у Житомирській області.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!