Суд через назви

Версія для друку
1307161

Міська влада судиться з обласною, щоб не виконувати розпорядження
про перейменування вулиць
Нещодавно губернатор Житомирщини в рамках декомунізації одним помахом пера перейменував в області майже 800 вулиць — у різних містах і селах. Однак у мерії Коростеня відмовилися виконувати розпорядження. Ще й подали позов до суду з клопотанням скасувати його. Це випадок — досі небачений у країні.

Коростень в роки Незалежності входив до так званого червоного поясу. Тут завжди дуже сильними були позиції комуністів. Та й теперішній мер міста Володимир Москаленко (керує Коростенем вже 18 років) був членом КПУ — аж до заборони цієї партії.
Тож коли голова ОДА Сергій Машковський перейменував у місті понад 70 вулиць, місцеві обурилися. Мовляв, із нами ніхто не порадився! Найбільше несприйняття у громаді викликало перейменування вулиць на честь історичних осіб, яких тут традиційно сприймають негативно, — Бандери, Шухевича, Петлюри, Мазепи.
"Міський голова наказав провести опитування городян, - розповіла керівник інформаційного відділу міської ради Ольга Гречко. — Члени вуличних комітетів здійснили обхід більшості осель на цих вулицях. У результаті 93% мешканців висловилися проти перейменування. На їхню позицію не можна не зважати".
Відтак виконком міської ради Коростеня подав позов до Житомирського окружного адміністративного суду. Вимагає визнати протиправним та скасувати розпорядження голови ОДА щодо перейменування вулиць в об-ласті. Унікальність справи в тому, що міська влада судиться з обласною — не бажаючи їй підкорятися! Суд ухвалу прийняв, відтак засідання у цій резонансній справі відбудеться цього тижня. Якщо переможуть коростенці - це стане прецедентом в усій Україні, і не відомо, як вплине на всю справу декомунізації. Якщо ж суд стане на бік губернатора, то також не відомо, чи погодяться коростенці на те, щоби в них була вулиця Бандери.
Сергій БОВКУН («Експрес»).

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!