Що влада відбере в українців заради кредиту МВФ

Версія для друку
80716

Українські ЗМІ з посиланням на джерело в уряді повідомили, що МВФ пропонує скоротити з 1,7 млрд. дол. до 1 млрд. доларів розмір наступного траншу Україні .

Скорочуючи транш Україні в другому пакеті фіндопомоги, МВФ прагне перевірити рішучість її нового уряду виконати взяті попереднім Кабміном зобов’язання, заявило джерело у Фонді.
«Це показує утруднення рішення (з фіндопомоги) в частині статусу нового уряду. Оцінки його дієздатності. Це аванс фактично. З одного боку, всі дати з фінансування прострочені і допомогу потрібно продовжити. З іншого, в уряді нові люди», - сказало джерело. При цьому він підкреслив, що конкретні цифри по траншах ні підтвердити, ні спростувати не може, передає «Апостроф».
Джерело додало, що практика скорочення раніше озвученого траншу існує і називається «модифікацією». Відповідно, якісь зміни необхідно буде внести на всю програму. Чи вплине це на час розгляду і узгодження допомоги, він сказати не зміг. За словами джерела, поки дати ради директорів з даного питання не призначено, є лише розуміння, що засідання має відбутися в липні.
У свою чергу, лідер «Успішної країни» Олександр Клименко розклав по пунктам, що саме влада відбере в українців заради отримання кредиту МВФ.
«Фінальна стадія переговорів» між Києвом і МВФ, анонсована керівництвом Фонду, обіцяє стати для українців новою кабалою. І, по суті, ніяк не торкнеться українських олігархів», – написав Клименко на своїй сторінці у «Фейсбук» і детально роз'яснив, про що саме йде мова.
За словами Клименка, в новому «меморандумі», від якого офіційний Київ поспішив відхреститися, крім іншого значиться продаж сільгоспземлі, подальше «проріджування» малих банків, розпродаж стратегічних підприємств, скорочення витрат на культуру, освіту.
«Вишенька на торті» для аграріїв – скасування залишилася податкової пільги в 20% від ПДВ. З 1 січня у сільгоспвиробників забрали можливість повернення 80% ПДВ, зараз заберуть залишок. А пенсіонерів та всіх українцев старше 40 років чекає впровадження трирівневої пенсійної системи. (Зауважимо, що в МФВ Україні відвели 2 роки на перехід на нову пенсійну систему. – Прим. ред. «Таємниці Епохи»).
На цьому тлі, на думку Клименка, «перемогою» не виглядає навіть відстрочка найбільш хворобливих нововведень. Мова про підвищення пенсійного віку (жінкам – до 65 років, чоловікам – до 70) і скасування спрощеного оподаткування. Політик упевнений , що піти на це Київ все одно змусять, оскільки в очах МВФ це – необхідна норма для скорочення дефіциту бюджету і, головне, Пенсіонного фонду.
Клименко впевнений, що пенсійна реформа, яка передбачає впровадження державно – приватних і повністю приватних фондів з перспективою скасування державного фонду, не спрацює в країні, де «економіка не росте, а більше 90% населення живе за межею бідності», відзначають «Вести».
Крім того, якщо уряд таки піде на продаж землі, «західні агрохолдинги і концерни отримують шанс скупити або тривало орендувати українську землю», в той час як українці просто не зможуть собі дозволити її покупку.
Політик також виступив проти продажу стратегічно державних підприємств. «Якщо Одеський припортовий завод, Турбоатом, Центренерго пустять з молотка, держава втратить дуже важливий важіль впливу на макроекономічні процеси, але отримає гроші, які можна буде пустити на виплату боргів того ж Фонду. А українці втратять робочі місця», - пише Клименко.
У той же час Клименко задався питанням, що готове забрати уряд Гройсмана у олігархів. «Правильно: нічого. Адже вірно, навіщо вводити контроль за трансферним ціноутворенням для першої сотні українського Forbes, якщо можна просто підвищити пенсійний вік для мільйонів українців ... Що залишається громадянам? По суті, тільки чекати, якими ще їх інтересами пожертвує уряд заради нових кредитів...», - резюмував лідер «Успішної країни».
«Таємниці Епохи».

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!