ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ САВЧЕНКО І «ЧЕТВЕРТУ ВЛАДУ…

Версія для друку
0306161

говорили політики і журналісти з Савіком Шустером 27-го травня у Києві. Сто журналістів зі всієї України знову зібралися в студії Шустер LIVE, щоб поговорити цього разу з політиками про звільнення Надії Савченко та корупцію на всіх рівнях. Був запрошений на цю передачу ы автор цих рядків та колега з Овруча І. Дубницький.

На початку Д. Добродомов, народний депутат, лідер партії «Громадянський рух «Народний контроль» та секретар Комітету ВРУ з питань запобігання та протидії корупції розповів про звіряче вбивство Віталія Ващенка – голови фракції «Народний контроль» у Кременецькій міській раді (Тернопільська область). «Тут ми маємо конкретну справу з конкретною розправою за громадянську позицію, за принциповість», – зазначив він, зокрема.
А потім І. Геращенко, перший заступник Голови Верховної Ради України, в прямому ефірі Шустер LIVE назвала головні чинники звільнення Надії Савченко. «Дуже важливу роль зіграла сама Надія своєю мужністю, принциповою позицією, – зазначила вона. – І її родина, тому що мама і сестра боролися за неї як дві левиці».
Письменник та журналіст С. Лойко додав, що Савченко була випущена через санкції, але мова йшла не про ті санкції, які досі були прийняти, а майбутніх санкціях. Був список Магнітського і готувався список Савченко і в нього вже входили перші обличчя російської держави.
Олег Тягнибок, лідер ВО «Свобода» прокоментував ситуацію з висвітленням повернення Надії Савченко центральними телеканалами України так: «Я не сумніваюся, що в Україні знову з’являється медіацензура. Ви звернули увагу, як обходили різні гострі кути телевізійні канали, на які мають вплив влада і Міністерство інформації? Є велика небезпека, що діючі політики, особливо від влади, а) хочуть собі привласнити нібито перемогу над поверненням Надії Савченко (хоча від них мінімум що залежало), б) хочуть використати Надію в своїй подальшій ницій, грубій, безжальній політичній боротьбі».
Під час однієї з невеликих перерв мені вдалося задати питання пану Олегу, як звучало так: «Коли нарешті українські плітики перестануть брехати?» Відповідь була неочікуваною, але прямою – «Ніколи».
«Якщо дивитися на ситуацію з російської сторони, – сказав О. Мочанов, волонтер і блогер, – то Путін здобув маленьку перемогу: виміняв одну військову людину на двох. Він створив Петру Порошенко і багатьом політикам, які вистроювалися в чергу за посвідченням учасника визволення Савченко, дуже багато проблем. І та ступінь недовіри, яку відчуває зараз нинішня влада по відношенню до Надії, як раз демонструє той факт, що ніхто не показав прес-конференцію. Надя людина неочікувана, непідконтрольна і не зрозуміло, що вона могла б сказати. І головне питання зараз не занурювати Надю обличчям в це море лайна української політики, а після двох років у російській в’язниці, дати відпочити і привести себе до ладу.
Насамкінець Міхеіл Саакашвілі, екс-Президент Грузії та голова Одеської ОДА на прямому зв’язку в ефірі прокоментував діяльність Генпрокуратури: «Ми вже бачили, як завершують режими, які керують у кишеньковому режимі прокуратурою. Я був головою держави і знаю, як це трапляється. Кілька разів я обпалився, коли дехто з моїх підлеглих у Грузії намагалися це робити. Мені б не хотілося, щоб у такій великій державі, як Україна, це повторилося».
Журналісти в студії мали змогу переглянути відеозапис команди Шустер LIVE про думку місцевих жителів Чернігова щодо виборів до парламенту по 206-му округу Чернігівщини, які заплановані на 17 липня. До мешканців міста приєдналися кандидат по виборчому округ Є. Фірсов, активіст «Автомайдан-Київ» Д. Карп та президент «Центру досліджень політичних цінностей» О. Доній. Всі вони попросили про головне: голосувати чесно і не продавати свій голос та майбутнє країни за гречку.
Проте Г. Тука, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб наголосив на відповідальності самих виборців за те, що відбувається в країні і зазначив, що: «Зараз ми очікуємо вибори у семи округах і я абсолютно переконаний, що вони будуть ще бруднішими, ще не безпечнішими».
Наступного дня, в суботу, журналісти провели діалог з Савіком Шустером в прямому ефірі, де автор та ведучий Шустер LIVE наголосив на важливості журналістів для майбутнього країни. «Але поки у нас не буде Вотергейта, у нас не буде четвертої влади. Четверта влада народжується в боротьбі», – він.
Віктор ВАСИЛЬЧУК, журналіст.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!