ТОЛОКА В ДЕНДРОПАРКУ «ПЕРЕМОГА»

Версія для друку

Тридцять шість років тому світило української медицини, професор, почесний громадянин Коростеня Анатолій Потопальський заклав у своєму рідному селі Ходаки унікальний дендропарк, назвавши його «Перемога». Нині берегинею його є 86-річна сестра Марія (вітаємо принагідно її з днем народження, яке вона відзначила 29 квітня і зичимо багато ще років здоров`я і сил). На жаль, торік парк мало не згорів через надзвичайну посуху. Вогнем було пошкоджено немало рідкісних дерев, квітів, рослин. Відтак, зустрівшись у Київському історичному музеї, де проходили дні нашого міста, ми з Анатолієм Івановичем домовилися організувати наприкінці квітня толоку, а потім - і наукову конференцію. Тож ініціатором толоки виступила благодійна вільна газета «Вечірній Коростень».
…І ось нарешті 23 квітня, біля міськвиконкому, на бажаючих чекає автобус, котрий люб'язно надав директор заводу ЗБШ, голова Асоціації керівників підприємств міста Василь Куницький (велике йому за це спасибі).
День видався неочікувано сонячним. Розійшлися похмурі хмаринки, стих вітерець. Невдовзі під`їхав зі своєю дружиною Маргаритою та референтом народний депутат України В. Арешонков, заступник міського голови О. Дзиґа.
Через деякий час на подвір`ї «Парку Потопальських», не зважаючи на свій поважний вік, нас зустріла Марія Іванівна. Разом зі своїми помічниками Юрієм та Андрієм вона визначила обсяг робіт і величезний рій охочих взялися активно за роботу. Хтось копав ямки під посадку дерев, інші скопували клумби під квіти, вирубували сушняк і понівечені пожежею кущі. Треба додати, що за день до нашого приїзду, відгукнувшись на заклик організаторів, тут побував "десант" у складі колишнього голови РДА В. Нагорняка, нинішнього очільника району С. Дмитрука, його першого заступника В. Курилюка, заступника Н. Тертичної, що вирізав і прибрав усі пошкоджені насадження.
Було чим зайнятися і учасникам квітневої толоки. Їх тут зібралося чимало. Це і жіночий клуб «Стиль життя» (В. Вигівська), міська жіноча рада (С. Загоруйко), отаман Коростенського коша Українського козацтва П. Ковальчук і білокоровицькі козаки, громадська організація вимушених переселенців з Донбасу «Добротвор» (І. Сиром`ятніков), колектив «Вечірки» (В. Васильчук). Окрім усього, усі вони взяли участь у закладенні Бузкової алеї.
Я розмовляю з Володимиром Арешонковим.
- Пригадую, що ще в 90-х роках не лише керівники Коростенщини пишалися цією місциною, бо тут не просто парк, а цілий заповідник флори. Проте чогось такого цілісного не вдавалося зробити, бо, як завжди, не вистачає чи то грошей, чи сумління… І добре, що нині всі загорілися цією ідеєю. Адже тут можна організувати чудовий музей природи, привозити школярів з усієї України. Сподіваюсь, в майбутньому ми всі разом візьмемося за впорядкування і підтримку парку.
- Ми вже давно чули про дендропарк, - ділиться керівник «Стилю життя» В. Вигівська, - а це взялися допомогти відродити його. Самі робимо, інших запрошуємо і постійно привозитимемо сюди гарні й рідкісні квіти, дерева.
- Всі ми тут робимо дуже корисну справу, - усміхається С. Загоруйко. - Зараз скопуємо клумбу під квіти.
Своїми думками поділився і О. Дзиґа:
- В кабінетах працювати - одне, а ось попрацювати на природі - справжній релакс. Тут ми не за вказівкою, бо ж ми, насамперед, діти природи, діти великої зеленої планети Земля. І так приємно зробити сьогодні маленький внесок у на їх підтримку і впорядкування.
Цього ж дня учасники толоки зустрілися з колективом редакції популярного глянцевого журналу «Слово жінки» і його редактором Ганною Земко. В альтанці, поблизу сторічної дерев`яної родової хатини Потопальських, зав'язалася тепла, конструктивна розмова. Йшлося про гарні справи, про толоку, про майбутнє парку, про сім`ю Потопальських, їхніх помічників і друзів. Марія Іванівна люб'язно пригощала усіх свіжо приготовленим кулішем, березовим соком, запашним чаєм, солодкими тістечками і глибокою вдячністю за зроблене.
Хай здоровиться вам, шановна Маріє Іванівно, на довгі роки. Хай плідно працюється, дорогий наш земляче, Анатолію Івановичу. Многая літа вам, добра і знана в усій Україні сім'я Потопальських! Квітни і радуй людські душі й очі дендропарк «Перемога»!
Віктор ВАСИЛЬЧУК. Фото С. Васильчук.

10516012
15168
15167
15166
15165
151604
151603
1051611
1051602
Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!