Чорнобиль: ЦЯ РАНА НЕ ЗАГОЇТЬСЯ НІКОЛИ

Версія для друку
010516

ТРИДЦЯТЬ РОКІВ тому, 26-го квітня, о 3-й годині ночі на найнадійнішій атомній станції імені «вождя світового пролетаріату» в Чорнобилі, через недолугість і недалекоглядність окремих вчених, пролунав надпотужний вибух, який і до сьогодні відлунюється на долях сотень тисяч ні в чому не винних людей. Правда про причини та наслідки аварії й досі приховуються можновладцями та політиками від мешканців і Коростеня - найбільшого міста на Житомирщині, яке постраждало від наслідків тієї страшенної катастрофи. За станом на 1 січня 2016 року в місті тут проживає майже 55 тисяч потерпілого населення, у тому числі 699 ліквідаторів, понад 13 тисяч потерпілих дітей, у тому числі 111 дітей-інвалідів. Сьогодні така статистика різким болем відлунюються у наших серцях. Це незагойна рана на тілі всієї держави і всього її народу.

…Біля Пам'ятного знаку відбувся урочистий мітинг з нагоди 30-х роковин Чорнобильської трагедії. Участь в ньому взяли представники громадських організацій і політичних партій, делегації підприємств, установ і організацій, а також міський голова В. Москаленко, керівники району, народні депутати України В. Арешонков, Ю. Павленко, голова Житомирської обласної громадської організації «Союз Чорнобиль Україна» В. Герман, депутати обласної та місцевих рад, гості з Японії, Франції, Англії, Німеччини, Норвегії. На знак шани та безмежної вдячності багато з присутніх поклали живі квіти до Пам'ятного знаку.
Затим відбулася знаменна подія - народні депутати України разом з міським головою та працівниками пошти здійснили спецпогашення і ввели в обіг поштову марку «Чорнобиль - трагедія людства» та поставили свої підписи на немаркованому художньому конверті із зображенням Третього ангела.
…Три десятиліття минуло, а закон про пільги чорнобильцям ветований президентом України, мертва чорнобильська зона і досі час від часу відгукується страшними хворобами, "металісти» розпилюють десь ще один іржавий вагон, самосели дають чергове інтерв'ю, екологи розставляють фотопастки, нелеґали знову потрапляють до поліції, кіношники вибирають автентику, і в усій цій круговерті помітна наскрізна тенденція - зона відчуження потроху перестає бути «мертвою землею». Хоча насправді нічого не міняється. Навіть небо свинцеве над містом у день трагедії таке ж…
Віктор ВАСИЛЬЧУК. Фото автора.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!