РАЗОМ, ЦЕ – НАБАГАТО ЛЕГШЕ…

Версія для друку
3004161

За кілька годин до урочистого мітингу з нагоди 30-річчя чорнобильської катастрофи, я зустрівся з гостею міста – японкою Юкіко Міягоші (на знімку). Вона прибула сюди з Півночі Японії, з містечка, що неподалік Кіото.
Я вперше побувала в Чорнобилі, коли мені було 17 років. – розповіла гостя. – Мені сподобалась Україна, Білорусь. Потім поїхала вчитися в Московський університет, займалась перекладом, вивчала Кавказький конфлікт, але після відвідин чорнобильських міст, вирішила зайнятися дослідженням впливу аварії на ЧАЕС на людей, міста, де вони живуть. Адже у нас відбулась зовсім подібна аварія на Фукусімі.
– А Коростень?
– Я тут уже не вперше, він мені дуже подобається, я маю багато друзів. Буваю в Києві, прагну допомагати, три роки тому знайшла в Японії спонсорів, які придбали гемоаналізатор для Центру радіаційної медицини. Провела виставку по Фукусімі в Музеї Чорнобиля. На жаль, до 30-річчя чорнобильської аварії я не встигла організувати ще одну виставку «Фукусіма – Чорнобиль», але зроблю це пізніше.
– Чим ви ще займаєтесь у нашому місті?
– Мінамісома (розташований за 20 кілометрів від Фукусімської атомної станції) є побратимом вашого міста, і я приїхала, щоб укласти договір про співпрацю з вашим і нашим мерами. У нас подібні проблеми і ми хочемо розв’язувати їх спільно. Це – набагато легше.
– Щоб ви побажали читачам нашої газети?
– Насамперед витримки, здоров`я і доброго настрою. Любіть і шануйте своє чудове місто!
Віктор ВАСИЛЬЧУК. Фото І. Єсіна.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!