КОРОСТЕНСЬКІ ЧОРНОБИЛЬЦІ ВІДСТОЮЮТЬ СВОЇ ПРАВА

Версія для друку

Чорнобильці нашого міста 14 квітня оголосили безстрокову акцію протесту, встановивши намети біля будівлі Коростенської міськради і готові стояти допоки не будуть виконані їхні вимоги. А вимоги у них досить прості: Президент України повинен зняти вето із закону за № 2093, що має повернути чорнобильцям (їх налічується 54 тисячі) ряд пільг. До того ж мітингувальники закликали депутатів усіх рівнів долучитися до їхньої акції та написали відкритого листа Генсеку ООН.
«Нещодавно Президент України заветував зміни до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», який би частково відновлював справедливість у наданні пільг та компенсацій, щодо ліквідаторів, дітей та потерпілих внаслідок ЧАЄС. Тож постає питання для чого Петро Олексійович, як Президент України, запрошує Вас та представників країн Європи в зв’язку з заходами 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, з метою гідного вшанування подвигу учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЄС та оголошенням в Україні 2016 року Роком вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЄС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи згідно підписаного ним же Указу №702 від 14.02.2016 року, якщо своїми діями та одним підписом перекреслив всі сподівання народу на справедливе ставлення до інвалідів, ліквідаторів, дітей та потерпілих на ЧАЕС», – йдеться у листі.
А 16 квітня до чорнобильців вийшли міський голова В. Москаленко і народний депутат України В. Арешонков, які відповіли на їх численні запитання розказали суть колізії зі згаданим законом. Насамкінець Володимир Юрійович запропонував зустрітися з усіма представниками громадських організацій Коростенщини, написати колективного листа від чорнобильців до Верховної ради, Премєр-міністрові, Президентові і запевнив, зокрема, що невдовзі збереться 300 голосів у парламенті і закон за №2093 буде розглянутий і прийнятий.
Я запитав, чи вірить сам народний депутат, вірить у те. що назбирається 300 голосів, щоб подолати вето?
– Зараз не вистачає лише 40 голосів, – запевнив В. Арешонков. – Ми максимально все робимо… Є важливий момент – 30-та річниця чорно-бильської аварії, можливо це спрацює і всіх об`єднає. Мені, зокрема, всі керівники фракції запевнили, що вони готові голосувати.
З таким же запитанням я звернувся до керівника відділу захисту праці І. Єсіна. Він сказав, що «хотілося б вірити, але, думаю, не проголосують». А керівник ГО «Древлянська громада» заявив, що «це – пуста розмова і треба більш радикальні заходи вживати…».
А ось що сказав з цього приводу міський голова:
– Вважаю, що Президент зробив дуже аполітичний крок перед 30-ю річницею, він на собі хрест поставив з боку чорнобильців… А коростенська громада повинна підтримати народного депутата України, йому нелегко доводиться сьогодні… Нас повинні почути… Ми повинні змусити, щоб закон прийняли і це залежить, зокрема, і від засобів масової інформації, повинні тиснути на те, щоб таке рішення було прийняте.
Коли посадовці покинули наметове містечко, чорнобильці на кілька хвилин перекрили вулицю Грушевського на центральному перехресті. Голова ради Союзу ветеанів ліквідації чорнобильської катастрофи Коростенщини В. Юшкевич заявив, що «якщо Верховна Рада і Президент до нас не дослухаються, то ми перейдемо до радикальних дій. Насамперед перекриємо дорогу Київ - Варшава. Ми просимо Верховну Раду, кабінет Міністрів, Президента: зверніть увагу на чорнобильців усієї Житомирщини».
Віктор ВАСИЛЬЧУК. Фото автора.

2104163
2104162
2104161
210416
Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!