"Вечірній Коростень" знову у студії Савіка Шустера

Версія для друку

Минулого року наприкінці жовтня наше видання у складі сотні незалежних журналістів і редакторів з усієї України запросив на прямий ефір програми Шустер LIVE її ведучий Савік Шустер. Тоді ми домовилися зустрічатися регулярно. І ось 5-го лютого я знову спілкуюсь з командою 3s.tv та її гостями. «Наша аудиторія сьогодні особлива… – Так почав пан Савік. – Це лідери громадської думки в регіонах країни, люди, які трошки ближче або набагато ближче до життя, ніж ми, в Києві. Це – 100 журналістів, редакторів, керівників регіональних видань, засновників. Від вас ми розуміємо краще всіх, що реально відбувається в країні».
Загалом цього разу в студії зібралися представники 57 друкованих видань, 26 телекомпаній, 6 радіостанцій, 7 інтернет-видань та 4 інформаційних агенцій.
Я, зокрема, мав змогу ще раз переконатися, як заявила гість передачі, народний депутат України О. Сотник, що в нашій країні панує «політична шизофренія». Але все ж, під час чергового шоу, що його влаштували нардепи С. Лєщенко та О. Ляшко (це був, на думку багатьох колег, звичайний самопіар), пощастило вислухати серйозні думки більш поміркованих політиків і справді серйозних державних мужів. Скажімо, сподобалися міркування екс-президента Грузії, нині очільника Одещини М. Саакашвілі, тієї ж пані Сотник, яка зазначила, що: «Насправді, уряду вже вирок винесено. І, зрозуміло, що на сьогоднішній день пан Яценюк – лідер антирейтингу політичних лідерів України. Мені здається, що ні в кого не виникає сумнівів, що не може управляти урядом і виконавчою гілкою влади людина, якій ніхто не довіряє».
Вразив своєю прагматичністю і розумом суддя Конституційного Суду України (2005-2015) В. Шишкін, який пояснив, чому виступає проти змін до Конституції сьогодні: «Останні два роки всі кампанії влади проходять під лозунгом «Реформи». Та всі, хто вживає його, відкрийте енциклопедичний словничок. І через призму того, що ви там прочитаєте, подивіться, а чи є щось реформаторське у конституційних змінах судової системи. Мова йде про вдосконалення окремих позицій, але це не реформи».
Важко було слухати С. Головатого, який «презентував» свою монографію у 3-х книгах «Верховенство права» і ніяк не міг второпати різниці між «режимом» та «умовами» (йшлося про умови воєнного або надзвичайного стану за ст. 157 Конституції України).
Відбулося й традиційне голосування. Запитання стояли різні, але аж 68 відсотків присутніх у студії висловилися за повне перевантаження влади в Україні.
…Наступного дня відбулася прес-конференція із Савіком Шустером, який прагнув якнайповніше відповісти на численні запитання журналістів, особ-ливо молодих. Він також розповів про Клуб 3s.tv, для чого він займається тим, чим займається, тобто разом з командою хоче створили телеканал без одноосібного власника, без важелів впливу. Канал, який фінансується виключно середнім бізнесом та громадянським суспільством. Клуб 3S.tv – це спільнота людей, які роблять інвестицію в правду. А картка клубу – ключ до свободи.

902164
902163
902162
902161
Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!