«ЯКЩО ЧИТАЮТЬ, ТО НЕ ДАРЕМНО ПРАЦЮЄШ…»

Версія для друку
2312151

Минулої п’ятниці в магазині «Мелодія» пройшла традиційна акція «Письменник за прилавком», яку щороку проводить наш земляк, відомий україн-ський дитячий письменник Віктор Васильчук. Сьогодні я бесідую з автором.
– Чому цього року акція проходила не в книгарні? – запитую у пана Віктора.
– Усе дуже просто: книгарня «Дім книги» закривається. Я свого часу хотів зробити там літературне кафе, але колишній секретар Коростенської міськради пані Сатяєва чомусь була дуже проти цього… Натомість щиро дякую керівництву мага-зину «Мелодія», її працівникам за підтримку. Користуючись нагодою, окремо хочу подякувати й очільниці жіночого клубу «Стиль життя» Валентині Вигівській і всім, хто прийшов купити мої книги. Сподіваюсь, вони стали гарним подарунком для когось у день Святого Миколая.
– А що для тебе самого означає ця акція?
– Я вже казав, але повторюсь: це – своєрідний підсумок річної діяльності, добра нагода продемонструвати землякам власний доробок і порадувати дітей. Знаю, що закарпатські побратими теж проводять подібні акції аж протягом вісімнадцяти днів, починаючи з 1-го грудня. Там це вже поставлено на такий собі загальноміський рівень і стало всесвітньовідомим проектом. А ще я б радив усім проводити подібні акції, бо вони є певним показником успішності: якщо книги купують, то їх читають, і тоді не даремно працюєш. Додам, що дуже приємно було, коли мої книги придбали переселенці з Авдіївки, що на буремному сході нашої країни. А як солодко чути щасливе-дитяче: «Мамо, мамо! Купи мені таку холошу книжечку…».
– Таке… фінансове питання: куди ж пішли виручені кошти, якщо не секрет?
– Ніяких секретів… Частину коштів я витрачу на фарби, пензлі, адже люблю ще й писати різні картини у вільний час. А частину вже витратив – відвіз харчі для собачок в Коростенський притулок для бездомних тварин.
Принагідно хочу додати, що до акції виявив бажання долучитися і наш друг, почесний громадянин Коростеня, відомий професор і просто добра людина – Анатолій Іванович Потопальський. Через свою сестру – берегиню Ходаківського дендропарку «Перемога» Марію Іванівну, він повідомив, що планує найближчим часом передати ліки для безпритульних тварин. Тож в нашому полку прибуло!
– Гаразд. Бажаю тобі всіляких гараздів, здоров`я, гарних Новорічних і Різдвяних свят і звісно ж – нових книг. Хай пишеться, і нехай видаються і розкупуються твої книги.
– Дякую!
Розмову вела Світлана ЮЛІНА. Фото автора.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!