Творча співпраця: Хай відбудеться мир і ми в ньому…

Версія для друку

Падав перший сніг. Нічого б, здавалося, дивного в цьому атмосферному явищі немає, та коли цей сніг встеляє шлях до друга – дорога вдається досконалим полотном для майбутнього візерунка щирості. Так і сталося: на білосніжному сувої, завдовжки од Коростеня до Овруча, лягли барвисті стьожки вражень-переживань, розквітли узори сердечності, що прикрашатимуть світлицю пам’яті спогадами про непересічну подію у житті двох древніх міст. 29 листопада сивочолий Овруч зустрічав делегацію зповажного Коростеня.
Творче рандеву з членом НСПУ Галиною Цепковою «Пока любить дано…» згуртувало три суспільно-творчі об’єднання полісян: овручський пое-тичний клуб «Зорепад», жіночий клуб «Стиль життя» та ЛМС «Древлянка» з Коростеня. Дві години ліричного спілкування з талановитою поеткою мину-ли невиправдано швидко. Шаноблива аудиторія арт-вітальні заворожено вловлювала кожне слово Галини Василівни, завмирала і вибухала емоціями, оплесками, навдивовижу відкритим бажанням бути причетною до моменту творіння загального настрою. Овручани з непідробною цікавістю запитували Галину Василівну про її життєву та творчу стезю, виражали словами, погляда-ми, вичинками приязне ставлення до, як відразу її охрестили, «справжньої живої поетеси».
Зустріч була сповнена люб'язністю, дружньою, хоча більше – родинною атмосферою. Участь міського голови Овруча Івана Коруда від початку до повного завершення заходу надавала їй вишуканої імпозантності та справжньої суспільної ваги. У планах мера багато проектів, пов’язаних з Коросте-нем. Іван Ярославович привселюдно висловив прихильне й ґречне ставлення до коростенського колеги – Володимира Москаленка, наголосив на значенні тісних взаємин між овручанами та коростенцями. Він щиросердно дякував за співпрацю між «Зорепадом» та «Стилем життя», оскільки саме з таких маленьких задумів твориться потужний пласт культурної історії нашого краю.
Поміж віршами Галини Цепкової лунали чуттєві українські пісні. «Золо-тий голос» Овруча Віра Воробей тішила душі гостей та хазяїв довершеними руладами. І здавалося янголи небесні зазирали разом із сніжинками у вікна будинку культури, бо не чути й не милуватися таким співом – грішно. Творчі працівниці міської бібліотеки Овруча підготували масштабну й цікаву пре-зентацію зі світлинами та творами Галини Василівни.
Не обійшлося без подарунків. Валентина Вигівська та Людмила Лінькова від «Стилю життя» презентувала «Зорепаду» коровай та унікальний календар із зображенням яскравих спільно пережитих моментів. Натомість Марія Струтинська вручила власне шедевральне полотно «Соняхи». Валентина Коновальчук – душа арт-вітальні, піднесла присутнім диво-обереги – ароматичні ляльки-мотанки з вузликами духмяних поліських трав. Миттєво розійшлися поміж присутніми альманахи «Просто на Покрову, 2015» та дитячий журнал «Аллочка-дошколярочка», які щедро роздаровував головред тижневика «Ве-чірній Коростень», заслужений журналіст України і дитячий письменник Віктор Васильчук. Він, зокрема, представив літературно-мистецьку студію «Древлянка» і зазначив, що саме з видання першої книги Г. Цепкової «На-деюсь. Верую. Люблю» розпочало свою діяльність однойменне видавництво тижневика.
Окремо акцентую увагу читачів на неординарному випадку, що мав місце на святковій зустрічі. Після взаємних привітань до слова вийшла жвава літня пані з вузликом наливних червонобоких яблук та мішечками лікарських збо-рів. Марія Козем – звичайна жінка, яких мільйони на Україні, та не у всіх є такий неусувний потяг до словесного мистецтва. Вона прибула, аби спізнати насолоду вербального образотворення та піднести простий подарунок Галині Цепковій. Щоб то здавалося – яблука, трави, а скільки у них благословення на здоров’я та вдачу. На моє глибоке переконання – чим скромніше живе людина, тим вагоміші її вчинки для душі оточуючих. Хай буде добре великій родині Марії Миколаївни, а нам хай стачить розуму запрошувати на помпезні зустрічі людей без блиску розкоші, але з вогнем єства.
…І була фантастично щедрі гостини у комплексі відпочинку «Голубе озеро», де вірші перепліталися з тихими словами втіхи, лунали побажання й складалися нові плани на майбутнє.
– Нехай Захід і Схід України бере приклад з Коростеня та Овруча, – підсумував прийом Іван Ярославович, – нехай відбудеться мир і ми в ньому з усіма мріями на завтрашній день.
Оксана ГЕРАЩЕНКО. Фото С. Васильчук.

712159
712158
712157
712156
712155
712154
712153
712152
712151
Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!