На Коростенщині відкрили музей історії села Сушки

Версія для друку
0810151

3 жовтня відбулося світування 130-ї річниці з дня заснування Сушківської загальноосвітньої школи Коростенського району Житомирської області. На свято зібралися учні та педагоги, випускники та почесні гості. Цього святкового дня за підтримки місцевого сільгосппідприємства «Добре Поле» було офіційно відкрито Музей історії села Сушки.

Цьогорічний ювілей школа зустріла з новим директором – педагогічний колектив очолила Лариса Литвинчук, на яку сушківська громада покладає великі надії щодо розвитку школи. Лариса Литвинчук розповідає: «Найголовніше наше завдання – залучення до навчання у школі максимальної кількості учнів із сусідніх шкіл, щоб ніколи не поставало питання про закриття школи. Також, особливу увагу ми приділимо покращеню матеріально-технічної бази. На сьогодні це можливо завдяки співпраці з місцевим сільськогосподарським підприємством «Добре Поле».
Голова Коростенської районної державної адміністрації Сергій Дмитрук вручив педагогам, які віддали своє життя роботі у сушківській школі, подяки від голови Житомирської обласної державної адміністрації Сергія Машковського та грамоти від голови Коростенської РДА та голови районної ради.
Володимир Присяжний, який вже двадцять шість років викладає у Сушках дітям історію, розповідає: перші згадки про село датуються ще 13 століттям, і зрозуміти який з подарованих експонатів найстаріший дуже важко. Вчитель також додає: у музеї можна побачити навіть працюючі знаряддя та верстати, якими раніше користувалися селяни.
Почесний гість свята – Народний депутат України Володимир Арешонков переконаний: у школі хороший викладацький склад, але потрібно розвивати технічну базу. Незважаючи на це, він зауважив: саме Сушківська школа може прийняти у себе дітей з сусідніх населених пунктів.
«Я дуже хочу, щоб сучасні учні, які завтра увійдуть в це непросте життя, були до нього підготовлені. Ми ж сьогодні говоримо, що сучасна дитина має знати іноземні мови, вона має володіти новітніми комп’ютерними технологіями. Якщо виходити з принципу, що нам обов’язково треба залишити хоча б початкову школу, а вже в більші, де є умови для навчання, підвозити дітей, то якраз цю школу ми б хотіли зберегти», - запевнив Володимир Арешонков.
Володимир Тарасенко закінчив Сушківську школу майже 15 років тому, зараз є власником одного з найбільших аграрних підприємств у районі: обробляє понад 500 гектарів землі і дає робочі місця молодому поколінню, в тому числі і випускникам рідної школи. Володимир Тарасенко каже: вже багато років підтримує школу, на цьогорічний ювілей допоміг відкрити у школі музей, щоб діти не забували історії рідного краю, а також провів у школу супутниковий інтернет, щоб навчальний процес не відставав від сучасності.
«На мою думку, інтернет в школі потрібен – це полегшить і учителям, і учням навчання. Ми робитимемо все, щоб Сушківська школа і надалі розвивалася. Наше сільгосппідприємство видало дві книги, які збережуть історію села: історичний нарис «Село Сушки в минулому» Володимира Степановича Хотяна та «Фотоісторію села Сушки» Щербини Миколи Адамовича», - повідомив директор ТОВ «Добре Поле» Володимир Тарасенко.
За словами гості свята – засновниці сільгосппідприємства «Зоря» у селі Стремигород Коростенського району та ініціатора проведення на Житомирщині Фестивалю Льону – Ірини Костюшко, важливим є те, що навколо школи об’єднується сушківська громада.
«Для розвитку місцевої школи необхідно, щоб у селі продовжувало і нарощувало свою роботу аграрне підприємство «Добре Поле», яке в усьому допомагає навчальному закладу. Необхідно також вирішити проблему із забезпеченням безкоштовного проїзду вчителів, яким доводиться добиратися з сусідніх сіл, і навіть із Коростеня», - наголосила Ірина Костюшко.
І учні, і керівництво навчального закладу впевнені - незважаючи на невелику кількість дітей, Сушківська школа щороку розвивається та вдосконалюється і відсвяткує ще не один ювілей.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!