Круглий стіл підприємців у Коростені

Версія для друку
0809154

Восьмого вересня у в конференц-залі Коростенського міськвиконкому відбувся круглий стіл за темою «Обєднання зусиль для підтримки малого підприємництва в регіоні». Вів зібрання журналіст, модератор ПРООН Р. Вибрановський. Розпочав його міський голова В. Москаленко, який привітав учасників й гостей і ознайомив з досягненнями підприємців міста і визначив історичну направленість усієї громади Коростеня. Затим виступили заступники міського голови В. Вигівський, який ознайомив з реальними результатами у справі підтримки малого бізнесу, О. Ясинецький (повідав про адміністративні перепони для роботи діловиків та реалістичні кроки з їх подолання), керівник Центру підтримки підприємництва В. Боровков поділився досвідом роботи. У свою чергу голова правління ГО «Асоціація індустріальних парків України» І. Трушенко розповів про індустріальний парк «Коростень», його досвід впровадження та вплив на бізнес-клімат регіону в цілому.
Цікаву інформацію подав, зокрема, очільник керуючої компанії «ЕкобауСервіс» В. Шешерук, який відзначив, що в Україні нині 12 індустріальних парків, тоді як у Чехії, наприклад, вже до 2006 року їх налічувалося 102, де розміщено 398 інвестиційних компаній, що дали змогу забезпечити 92 тисячі робочих місць і влити в бюджет 7 мільярдів доларів. Все це – завдяки певним пільговим преференціям (відміна ввізного мита, достойна оплата за кожне нове робоче місце, пільгове кредитування, і т.д.).
Насамкінець я поцікавився у голови ГО «Обєднання вимушених переселенців Донбасу «Добротвор» І. Шеремета про враження від круглого столу. Він, зокрема, зазначив, що, можливо, такі заходи й потрібні, але поки що нічого нового не почув…
А В. Боровков підкреслив, що він записав до свого ділового записника кілька нових і потрібних контактів і одержав пряму пропозицію від керівника компанії «ЕкобауСервіс» про співпрацю.
Що ж, принаймні, це – відверто, і досить немало, якщо говорити про нинішній розвиток малого бізнесу в нелегких сучасних умовах. До того ж, помітна готовність міського самоврядування до підтримки малого бізнесу. Тож сподіватимемося на подальший розвиток…
Віктор ВАСИЛЬЧУК. Фото автора.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!