«За такими містами як Коростень – майбутнє»

Версія для друку
020815

Про технологічні новації на Коростеньському заводі МДФ, зрос-тання промислового потенціалу міста та передвиборчі екологічні спекуляції на післячорнобильських побоюваннях коростенців, наше інтерв’ю з фінансовим директором заводу МДФ Катериною Самчук.
– Катерина Іванівно, періодично мешканці мікрорайону поблизу за-воду МДФ, проводять якісь акції протесту. У чому ж причина цих протиріч, на вашу думку?
– Є протиріччя, а є непорозуміння. Справа скоріше в останньому. Кож-ного разу із наближенням якихось виборів, хтось починає розповсюджувати серед місцевих жителів плітки та «лякали» на екологічну те-матику, а також здіймати безпідставний ґвалт. Ми до цього вже певною мірою звикли і навіть ставимося із розумінням: у когось вибори, у когось шанс звести рахунки з опонентами. Давайте не скидати з ра-хунків також наших конкурентів – великих імпортерів МДФ-профілю, яким ми перейшли дорогу, відкривши власне виробництво в Україні. Раніше ж усе ввозилося із закордону, а тепер виробляється тут. Як то кажуть, у кожного своя робота: хтось шумить, а хтось працює…
Але три роки тому, на виробництві справді мала місце аварійна си-туація, яку спричинив так званий «людський чинник» і до нас були пре-тензії з боку екологів. Проте проблему було не просто своєчасно і прин-ципово ліквідовано, а ще й вирішено з додатковим запасом міцності. Тепер у відповідь на самі прискіпливі перевірки нам є чим звітувати.
Очисні споруди на виробництві пройшли досконалу реконструкцію і були доустатковані новим імпортним обладнанням. Технологічна вода сьогодні не може скидатися у міську каналізацію, або довкілля, тому що сам замкнений цикл передбачає її багаторазову очистку і повторне використання у виробництві. Нам так навіть вигідніше з економічної точки зору.
– Якщо говорити про економіку Коростеня, то яким є внесок заводу МДФ в неї, за вашою оцінкою?
– В принципі, це неможливо адекватно порахувати. На той час, коли багато підприємств вирізалися на металобрухт, а кошти вивозилися за кордон ешелонами, наш інвестор привів живі гроші, обладнання, технології та вклав їх у конкретний проект. Тож скажіть, будь ласка, яким «калькулятором» порахувати різницю в таких підходах до справи?..
А що стосується сухої статистики, то на сьогодні створено понад 400 робочих місць із середньою заробітною платою майже 5,5 тисяч гривень. Ще майже 2000 робочих місць було створено у суміжних сферах, які забезпечують виробництво. До кінця цього року на підприємстві буде відкрито ще 50 вакансій. Загалом, інвестпланом передбачено додатково створити ще понад 500 нових робочих місць.
– Кілька слів, будь ласка, про якість вашої продукції…
– Ми не лише єдиний в Україні виробник плити МДФ, ХДФ та ламінату, наша продукція цілком відповідає стандартам якості та екологічності Європейського Союзу. Це ті самі європейські норми, відповідність до яких дозволяє вийти на європейські ринки. Багато хто роками не може адаптуватися до цих норм, а наше виробництво у Коростені зробило це менш ніж за рік.
– Чи планує завод МДФ розширювати власні виробничі потужності?
– У розширенні виробництва поки немає необхідності. А щодо освоєння нових видів продукції, що буде орієнтована на ринки ЄС, то такі плани існують.
– Нещодавно на проммайданчику поблизу заводу МДФ розпочалися якісь інженерні роботи. Що там будується?
– Проммайданчик, на якому знаходиться наше підприємство, постійно розвивається. Поряд із нами буде будуватися деревообробний комбінат, склад деревини і готової сировини. Тобто, будуть добудовуватися нові елементи великого виробничого циклу, де «на вході» буде традиційна деревинна сировина, а «на виході» – великий асортимент вітчизняних будматеріалів. Це безумовно дасть додаткові нові робочі місця, зменшить витрати та виплати на додану вартість.
– Як ви оцінюєте економічні перспективи Житомирщини і Коростеня, зокрема?
– Перспективи, скажу вам, чудові. По-перше, останні події на Донбасі та відповідний стрес для національної економіки вже започаткували нову індустріалізацію України. Найближчими роками з’являться десятки нових підприємств у середніх і малих містах центральної України, там де є необхідна інфраструктура. По-друге, бізнес зазвичай приходить туди, де вже існує справа. Не слід забувати, що Коростень це – місто із стабільною промисловою спеціалізацією. По-третє, вдале географічне положення, гарна кадрова база, конс-труктивний стиль відносин між підприємцями та владою – це найкраща рекомендація для інвесторів.
За такими містами як Коростень – майбутнє української економіки. Ще за радянських часів тут було створено достатньо розвинену базову інфраструктуру. Завдяки кількості місцевого населення місто майже ніколи не мало проблем із пошуком кваліфікованих кадрів. Поряд – західний та північний кордони держави. Досить близько знаходиться Київ, як ринок збуту і фінансовий центр. Одним словом, Бог та історія зробили усе, аби Коростень і коростенці могли забезпечено жити, гарно розвиватися та упевнено дивитися в завтрашній день. Треба лише цим всім розумно скористатися.
– Чи не здається вам, що з часів чорнобильської аварії у жителів Коростеня, яких також суттєво торкнулася ця катастрофа, виникла певна підвищена увага до усіляких екологічних ризиків…
– Ви знаєте, це відчувається навіть у повсякденному спілкуванні. Люди справді багато чого пережили і точно ні в чому не винні. На жаль, цим користуються усілякі політикани, які при кожній нагоді роздмухують острахи простих людей, починають залякувати то радіацією, то ще якимись «апокаліпсисами». Ось зараз розпочинаються місцеві вибори, і ви самі бачите, що найбільш маргінальні кандидати – це «головні екологи» Коростеня. Причому їм немає справи, скажімо, до нелегального видобутку бурштину, гравію, піску, чим завдається велика і непоправна шкода довкіллю. Замість того, аби пильнувати бандитів, вони полюбляють з’являтися біля центральних воріт легально працюючих підприємств зі своїми «виставами». Але вибори-двоє і все це вже перестане спрацьовувати. Наші люди достатньо розумні, аби відрізнити тих, хто справді працює і приносить користь, а хто лише спекулює на всіляких непорозуміннях, що, на жаль, подекуди виникають.
Розмову вела Світлана ЮЛІНА.

Коментоване Популярне

Приєднуйтесь!